Eladtak egy 9 éves kislányt egy 55 éves férfinak, a CNN felvette
Egyre többen éheznek és adják el lányaikat Afganisztánban.
Az egyre drámaibb gazdasági helyzet miatt afgán családok tízezrei kényszerülnek eladni lánygyermeküket, hogy az érte kapott pénzből a család többi tagja túléljen – írja az Index.
Afganisztánban jelenleg súlyos humanitárius krízis zajlik, az ENSZ Élelmezési Világprogramja (WFP) szerint milliók halhatnak éhen emiatt. Most a CNN kamerái előtt adtak el egy kilencéves afgán kislányt egy 55 éves férfinak azért, hogy a család többi tagja ne éhezzen.
A kilencéves Parwana Malik még október 22-én azt mondta a CNN-nek: fél attól, hogy a férfi verni fogja és munkára fogja kényszeríteni. Családja már négy éve is menekülttáborban élt Északnyugat-Afganisztánban, de a tálibok hatalomátvétele óta még rosszabb lett a helyzetük. Először tizenkét éves lányukat kellett eladniuk, most pedig a kilencévestől is meg kell válniuk.
Itt a felesége. Kérem, vigyázzon rá, most már ön felel érte. Ne verje őt
– mondta az édesapa a férfinak. A vevő azt mondta, hogy már van felesége, a gyermek a háztartásban fog dolgozni. Ezután kézen fogta a kislányt, és kivezette az autójához. A lány az udvaron megpróbált ellenállni, de hiába.
A civil szervezetek szerint a kislányok helyzetén sokat rontott, hogy a tálibok hatalomátvétele óta középiskolába sem járhatnak. Ezáltal ugyanis jövőképük sincs, és a családok még inkább úgy gondolják, hogy nincs más lehetőség, mint hogy eladják őket. "Napról napra egyre több család adja el a gyermekét. Nincs élelem, nincs munka, úgy érzik, muszáj ezt tenniük" – mondta a CNN-nek nyilatkozva egy helyi emberi jogi aktivista.
(Kiemelt képünk illusztráció. A tálib fegyveresek és az afgán kormányerők harcai elől az észak-afganisztáni tartományokból elmenekült emberek tábora egy kabuli közparkban 2021. augusztus 14-én. MTI/EPA/Hedajatullah Amid)