Egy kocsma előtt verték agyon Andrej Dracsov erőemelő világbajnokot
Agyonverték Andrej Dracsov erőemelő világ- és Európa-bajnokot egy habarovszki szórakozóhely előtt – közölte vasárnap az orosz média.
Dracsov a hajnali órákban szóváltásba keveredett, majd összeverekedett a belvárosi Gallery elnevezésű lokál egy másik – nála jóval kisebb – vendégével, aki forgó rúgással leterítette a sportolót, majd többször is megütötte a fekvő ellenfelét. A 32 éves világbajnok a kórházban belehalt fejsérüléseibe.
A felvétel tanúsága szerint a feleket a kívülállók nem próbálták meg szétválasztani, viszont többen is videózták a végzetes verekedést. Az elkövető ellen a rendőrség körözést adott ki.
Később kiderült, a gyanúsított a 25 éves Anar Zinarov, a kevert harcművészetek művelője. Az Amurmedia hírügynökség szerint Dracsovot és Zinarovot az éjszaka folyamán kétszer is szétválasztották a végzetes összecsapás előtt.
Dracsov a 120 kilogrammig terjedő súlykategória világbajnoka volt.