Berlusconit eltiltották a közügyektől
Silvio Berlusconit másodfokon is bűnösnek mondta ki a milánói bíróság szerdán. A volt miniszterelnököt adócsalás vádjával ítélték el négy évre (amelyből hármat automatikusan elengednek egy korábbi törvény miatt), emellett közhivatal viselésétől is eltiltották. Ez rosszul érintheti az életet élvező politikust, mert jelenleg is az olasz törvényhozás tagja.
A per tárgya az egykor Berlusconi, most gyerekei által irányított Mediaset televíziós csoport. A vád szerint a csatornák 2001-2003 között adócsalást követtek el be nem fizetett közvetítési jogdíjakkal. A vád szerint Berlusconi vállalatai összesen 280 millió eurót kerestek feketén – írja az Index.
A most lezárult másodfokú eljárás után a végső szót a semmítőszék mondja majd ki, melynek harmadfokú döntése az év vége előtt várható. Berlusconi ügyvédje szerint a bíróság elfogult volt a politikussal szemben.
Silvio Berlusconi a 90-es évek végén karolta fel politikai értelemben Orbán Viktort. A Fidesz vezére ezt azzal hálálta meg, hogy Berlusconi számos ötletét áttette a magyar viszonyok közé. Berlusconitól vette át Orbán a választási kampányban az egymillió új munkahely ötletét, a polgári köröket, de még a „Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!” szlogent is, amely eredetileg úgy hangzott: „Forza Italia!” Ez lett egyébként Belrusconi első pártájának a neve is.