30 fokos kánikula tombol a sarkkörnél

Szerdán Svédországban 26,5 fokot mértek, a szomszédos finnországi Ouluban 28,1 fokot regisztráltak. Oroszország északnyugati részén pedig 30 fok volt.

2021. május 15., 13:03

Szerző:

Az északi sarkkörön túl fekvő Nyizsnyaja Pesa mérőállomáson 27 fokot mértek, ami több mint 20 fokkal haladja meg a sokévi átlagot. Erről az Időkép adott tájékoztatást.

Elképesztő hőhullám Skandináviában, 30 fok feletti csúcsok az északi sarkkörön, miközben mifelénk eddig elmaradt a kánikula. Erről az Időkép számol be, a lap azt is megjegyzi, hogy a sarkkör környékén tapasztalható magas hőmérséklet jelenleg csak Görögországban és Törökországban tapasztalható Európa-szerte.

Magyarországon 22 fok volt csütörtökön a legmelegebb mért érték, amit 5 fokkal múlt felül a Nyizsnyaja Pesában mért maximum.

(Kiemelt képünk: Időkép)

Donald Trump amerikai elnök június 3-án bejelentette, hogy 25%-ról 50%-ra emeli az acél- és alumíniumtermékekre kivetett vámokat. A döntést Karoline Leavitt, a Fehér Ház sajtótitkára közölte, hozzátéve, hogy az elnök várhatóan még aznap aláírja a rendeletet.