Videó – Elfogták az időseket kifosztó szlovák férfit

A rendőrök elfogták azt a szlovák férfit, aki Debrecenben követett el idősek sérelmére bűncselekményeket – közölte a rendőrség.

2017. március 8., 18:17

Egy ismeretlen férfi 2016. augusztus 22-én 11 óra körül az áramszolgáltató munkatársának adta ki magát, és így bejutott egy debreceni idős hölgy lakásába, ahonnan készpénzt lopott el. A rendőrök széleskörű adatgyűjtést, tanúkutatást végeztek, és azonosították a bűncselekmény feltételezett elkövetőjét, aki ellen a rendőrség országos elfogatóparancsot adott ki.

A 45 éves férfit a rendőrök március 6-án Győrben elfogták, és előállították a Debreceni Rendőrkapitányságra, ahol a nyomozók kihallgatták. A megalapozott gyanú szerint B. J. másik két idős debreceni lakos sérelmére is követett el kifosztást. A rendőrök vizsgálják a gyanúsítottal összefüggésbe hozható további bűncselekményeket, valamint folyamatban van további sértettek felkutatása is.

A rendőrség kifosztás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatja a nyomozást.