Több százmilliót veszít a költségvetés Andy Vajna miatt

Több százmillió forinttól eshet el a magyar állam azáltal, hogy Andy Vajna Romániában jegyezte be a TV2 nyolc kábelcsatornáját – írja a Népszabadság. A kormánybiztos több milliárd forintot kapott az állami Eximbanktól a csatorna megvásárlására, ráadásul a magyar kormány is jelentős mennyiségű közpénzt költ el hirdetésekre a TV2-n.

2016. július 7., 08:58

Több százmillió forinttól eshet el a magyar állam azáltal, hogy Andy Vajna Romániában jegyezte be a TV2 nyolc kábelcsatornáját – írta a Népszabadság.

A romániai jogszabályok a magyarországinál alacsonyabb médiaszolgáltatási díjat határoznak meg. A Magyarországon fogható 113 magyar nyelvű csatorna a magyar médiahatóság által nyilvántartott 13 adó kivételével külföldről sugároz.