A mosógépekhez hasonlította az LMBTQ-közösséget a Mandiner újságírója
Ez szerinte biológiatagadás.
Európában immár politikai, szuverenitási vitává fajultak a nemi szerepek, miután Brüsszel LMBTQ-övezetté nyilvánította az Európai Uniót, Magyarországon pedig a nyugati vállalatok melegpárokat ábrázoló óriásplakátokon, szivárványszínű táskákon terjesztik az LMBTQ-ideológiát, holott az uniós csatlakozás idején „ez nem volt a csomag része és nem is szeretnénk, hogy az legyen” – Szilvay Gergely, a Mandiner újságírója ezt azután mondta az MTI-nek, hogy részt vett az erdélyi Torockón, az Alapjogokért Központ által szervezett pódiumbeszélgetésen A genderelmélet kritikája című könyv szerzőjeként.
A férfi szerint az LMBTQ-ideológia el akarja választani a testet a lélektől, az ember rendeltetésével ellentétes dolgokat igyekszik elfogadtatni. A szerző szerint itt távolról sem csak emberi jogokról, a választás szabadságáról van szó. Megjegyezte: a mosógépnek is van egy bizonyos felépítése, és ha nem tartják be a kezelési útmutatót, akkor tönkremegy, de nem azért, mert a társadalom kirekesztette, hanem mert rosszul használták.
Szilvay Gergely könyvét az Alapjogokért Központ adta ki, de korábban szintén a központ gondozásában jelent meg Marguerite A. Peeters Genderőrület „ Útmutató a globális mesterterv megértéhez című könyve. Fontosnak tartják a tájékoztatás lehetőségének megteremtését, a fogalmi tisztázást, segíteni akarnak érvkészletet felhalmozni azok számára, akik nem értenek egyet az LMBTQ-mozgalommal – mondta az Alapjogokért Központ elemzője. Az ötödik alkalommal megrendezett összművészeti fesztivál több mint száz irodalmi, zenei, színházi és közéleti programot, változatos sportolási, szabadtéri szórakozási lehetőségeket kínál a résztvevőknek.
(Kiemelt Kép: Szilvay Gergely a Magyar Katolikus Rádiónak nyilatkozik 2020. október 9-én. Fotó: Magyar Katolikus Rádió)