Betemették a szarvaskői csermelycsenő expolgármester pisztrángos medencéit
Betemették a szarvaskői Margit-forrás botrányába belebukott exalpolgármester telkén kialakított pisztrángos medencéket. A forrás vize pedig ismét a saját medrében csordogál.
Szarvaskő egykori alpolgármestere, Nahóczki László telkén ásott kerti medencéket betemették – írta az Egri Ügyek.
Ahogy korábban írtunk róla Szarvaskő alpolgármestere a saját, korábban egy önkormányzati tulajdonban lévő telkére vezette a Margit-forrás vizét, hogy pisztrángokat neveljen. Nahóczki az önkormányzat tulajdonát képző, a település egy más részéről elemelt csövekkel vezette a forrás vizét saját, korábban szintén önkormányzati tulajdonú telkére, hogy ott aztán pisztrángtenyésztés céljából létesített betonmedencéket töltsön fel velük.
Az esetben vizsgálat indult az alpolgármester ellen, aki azóta lemondott, valamint a helyi képviselőtestület is feloszlatta magát. Az Egri Ügyek azóta járt a helyszínen, amelyről azt írták, hogy a medencék helyét betemették, a forrás vize pedig csövek helyett ismét a saját medrében csordogál.
(Kiemelt kép: Nahóczki László (balra) főerdész-alpolgármester, Nyitrai Zsolt, a környék akkori fideszes parlamenti képviselője (középen) és Szabóné Balla Marianna (jobbra) polgármester. Forrás Nyitrai Zsolt hivatalos Facebook-oldala)