Elhunyt Szakcsi Lakatos Béla

A magyar jazz ikonikus alakja vasárnap hajnalban hunyt el.

2022. október 2., 13:19

Szerző:

Ma hajnalban, 80. életévében elhunyt Szakcsi Lakatos Béla, a Nemzet Művésze, Kossuth-díjas zongoraművész, zeneszerző, a magyar jazz ikonikus alakja – adta hírül a közösségi oldalán a Magyar Jazz Szövetség. „Személye összefonódott a hazai jazz fejlődésével és kiteljesedésével, távozása pótolhatatlan veszteség”-írják.

(Kiemelt fotónk: Szakcsi Lakatos Béla zongoraművész, a Nemzet Művésze játszik hangszerén. MTI/Cseke Csilla)

15:58

A következő hét időjárásában csak egy a biztos, az ernyő. Hogy a nap ellen vagy az eső ellen tesz jó szolgálatot, az a részletes előrejelzésből kiderül.

09:00

Az Európai Parlament képviselői megszavazták, hogy az Európai Unióban minden macska és kutya esetében kötelező legyen a mikrochip beültetése és a nyilvántartásba vétel, az illegális állatkereskedelem visszaszorítása és az állatjóléti szabályok megerősítése céljából.