Radikális döntések meghozatalától sem riad vissza Érd vezetése
A probléma középpontjában az ivóvíz kérdése áll.
Ahogy arról korábban írtunk, építési tilalmat vezettek be Érden július 15-től. A tilalom a társasházak és családi házak építése mellett a tetőtér felé való bővítéseket és a hozzáépítéseket is érinti. 2023. június 28-ig kellett az építésfelügyeleti hatóságnak bejelenteni az építési szándékot ahhoz, hogy még július 15-e előtt érvényes építési engedélyt szerezhessenek a maguknak új otthont Érden tervezők. A Pest megyei település polgármestere, Csőzik László ugyan már márciusban jelezte, hogy radikális döntések meghozatalától sem riadnak vissza, ez sokakban mégis csak most tudatosult – írja az Index.
Az érdi változtatási tilalom a Kormányinfón is téma volt. „Az egyik szemem sír, a másik nevet. Egyrészt sajnos akkora a probléma, hogy ezek szerint már a kancelláriaminiszter látja, másrészt örömmel tölt el, hogy a kormány most már foglalkozni kíván az agglomerációs népvándorlás és építkezési boom ügyével – írja Csőzik László Facebook oldalán.
Érden még 2600 beépítetlen telek található, első lépésként ezeket szeretnék megvédeni attól, hogy az ingatlanfejlesztők „lakóteleppé” alakítsák át. A változtatási tilalom maximum 3 évig lehet hatályban, de meghosszabbítható. A polgármester ugyanakkor azt hangsúlyozza, hogy döntésük átmeneti, azaz ha néhány hónap múlva elkészül az új HÉSZ, eltörlik a változtatási tilalmat. Az új szabályzat a városvezetés szándéka szerint a családiház-építést és a kertváros fejlődését segíti, a társasházépítési hullámot azonban megfékezi. A jogszabály alakításának előkészítésébe a lakosságot és a helyi vállalkozásokat is bevonták, ami azt is jelentette, hogy az önkormányzat már hónapokkal ezelőtt nyilvánossá tette az új koncepciója főbb irányait.
(Kiemelt képünkön: Csőzik László, Érd polgármestere. Fotó: Facebook oldala)