Palkovics László: a Diákváros és a Fudan Egyetem elfér egymás mellett

A miniszter szerint akkor érdemes népszavazást tartani az ügyben, ha már elkészültek a tervek.

2021. szeptember 24., 10:48

Szerző:

„A két projekt elfér egymás mellett úgy, hogy a Diákváros 8 ezres férőhelye nem sérül” – közölte Palkovics László, innovációs és technológiai miniszter a Világgazdasággal, amikor a Fudan Egyetem és a diákváros ügyéről kérdezték. Állítása szerint a kínai fél részét nem érdeklik Magyarország belpolitikai harcai. 

A Karácsony Gergely által kiírt népszavazást figyelemelterelésnek tartja a miniszter. Hozzátette: „Ebben a kérdésben lesz népszavazás, amit akkor érdemes tartani, ha már van miről dönteni, tehát a hatástanulmányok és tervek elkészítése után.” 

A két projekt terveiről azt nyilatkozta a miniszter, hogy a Diákvárosnak egyelőre nincsenek tervei, „mindössze egy koncepciótanulmány részéről lehet beszélni. Deebben semmi konkrétum nincs a kapacitáson túl, még négyzetméterek sincsenek meghatározva.” Elmondta, hogy a kormánynak van szándéka a Diákváros megvalósítására, aminek a tervezése hamarosan megkezdődik a Fudan Egyetemével együtt.

Palkovics elmondása szerint azért módosítottak úgy a koncepción, hogy a Fudan és a Diákváros helyet cserélnek egymással, mert a kilencedik kerületi és a fővárosi önkormányzat közölték, nem kívánják eladni a Csepel-Szigetcsúcson elhelyezkedő telkeiket a Fudan Egyetem projektéhez. „Ezért azt mondtuk, hogy akkor a Diákváros kapjon helyet az északi részen, és ha valóban fontos a számukra a fejlesztés, adják ehhez a területeiket. Ha így sem állnak kötélnek, akkor csak a levegőbe beszéltek és ezt rendezzék el a budapesti egyetemistákkal” – fogalmazott Palkovics.

(Kiemelt kép: Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a Budapest Diákváros - Nagyvásártelep és környezete nemzetközi építészeti tervpályázat eredményhirdetésén Budapesten, a Nagyvásártelepen 2021. április 27-én. Fotó: MTI / Koszticsák Szilárd)

Az önkormányzati köztisztviselők országszerte sztrájkba léptek, hogy érdemi béremelést követeljenek a 2008 óta változatlan illetményalap és az alacsony fizetések miatt, ezért ma sokkal nehézkesebb az ügyintézés.