Németh Szilárd szerint a Fidesz nem maffia, a feleségének pedig még nem mondta, hogy Soros György küldte őt is

Az újságírót viszont igen. A Fidesz alelnökével a Népszava készített egy szórakoztató interjút.

2017. július 7., 16:57

Szerző:

Az újságíró, Zoltai Ákos először arról kérdezte Németh Szilárdot, hogy miért nem tesz büntető feljelentést a civil szervezetek ellen, ha azzal vádolja őket, hogy úgy működnek, mint a szíciliai maffia, a Cosa Nostra, amire a politikus  azt válaszolta, hogy „egyelőre” nem jogi, hanem politikai kategóriákban gondolkodnak. (Ez annak ellenére így van, hogy Németh a beszédében az alkotmányos rend elleni szervezkedéssel vádolta meg a civil szervezeteket, ami feljelentés nélkül is bűncselekménynek számít.)

Azt a politikus tagadta,  hogy a Fidesz hasonlítana a Cosa Nostrára,

mégpedig azért, mert 2010-ben és 2014-ben is nyert, az október 2-i kvótanépszavazás pedig „önmagáért beszélt”. Visszautasította azt gyanút is, hogy a civil szervezetek mögött sejtett amerikai magyar milliárdos, Soros György elleni plakátkampány antiszemita felhangokat hordozna. (Azt amit ezzel kapcsolatban állít, hogy Magyarországon hivatalosan zéró tolerancia van az antiszemitizmussal szemben, néhányan nyilvánvalóan nem értik, amit a plakátokra néhol ráfirkált „Büdös zsidó” felirat tanúsít.)

Fotó: Hermann Ildi

Németh szerint a plakátkampány nem ront és nem is javít a közbeszéd magyarországi helyzetén.

„Elég világos volt a konzultációban is, mire megy ki a játék”

– utalt arra, hogy az Orbán-kormány által első számú közellenségnek kikiáltott Soros szerinte „mindent elkövet Magyarország szétzilálásáért”, az amerikai magyar milliárdos terve az, hogy elárassza migránsokkal Európát.

Ezután következik az interjúban a kedvenc részünk, amikor ugyanis a Népszava újságírója azt firtatta, lehet-e „brutális sikerről” beszélni a nemzeti konzultáció kapcsán, amelynek a kérdőívét  a 8,2 millió magyarországi választópolgár közül mindössze 1 688 044-en küldtek vissza, Németh így felel:

„Nekem annak tűnik, tehát ebben nem fogunk tudni megegyezni. Azt látom, hogy ön Soros pártján áll, én pedig a magyar emberekén.”

Ehhez a következő kérdésre csak azt azért hozzáfűzte, hogy a családjában sem ért mindenkivel egyet, de a feleségének nem mondja, hogy Soros küldte.

Németh az interjúban beszélt az ellenzéki pártok megjelenési lehetőségeit korlátozó plakáttörvényről is, amely kapcsán hírhamisításnak nevezte a 24.hu nemrég megszellőztetett információját, miszerint a Fidesz a 2010-es választási kampányban az egyharmadát fizette annak az árnak, amennyit most a Jobbiktól kért Simicska Lajos cége, a Mahir Cityposter a Ti dolgoztok – Ők lopnak” kampány plakáthelyeiért. Szerinte szó sincs arról, hogy a kormánypárti kegyekből a hírhedt G-napon kieső Simicska ugyanolyan viszonyban lett volna a Fidesszel, mint amilyenben most a Jobbikkal van.

„Simicska soha nem rángathatta bábuként a Fideszt, mint most a Jobbikot”

– mondta. Ezt tanúsítja szerinte, hogy amikor ő Csepel polgármestere volt, Simicska cégei egy megrendelést sem kapott a helyi önkormányzattól. Országszerte ez enyhén szólva nem így nézett ki, ezt az újságírói felvetést Németh lerázta, azt állítva, hogy máshol „valószínűleg” jó pályázatot adtak be a volt Fidesz pénztárnok társaságai.

 

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.