Nagyot buknak a munkavállalók

Jelentősen csökkenhet az egészségügyi dolgozók keresete az új munka törvénykönyve miatt, az orvosok és szakdolgozók elvándorlása tovább fokozódhat.

2011. augusztus 13., 10:17

Az MSZP számításai szerint egy átlag egészségügyi dolgozónak, aki három műszakban teszi a dolgát, így alakul a fizetése: a Fidesz tervei szerint elveszti az éjszakai pótléka 35 százalékát, és a délutáni pótlék elvétele 5-7 százalék veszteséget okoz. Ezen felül elbukik még 6 százalékot a fizetéséből a munkavállaló azzal, hogy az éves 2100 munkaórát 300-al növeli az Orbán-kormány, de a túlórapótlékot nem köteles kifizetni a munkáltató.

Így összességében munkabérének 23-25 százalékát veszti el. Forintosítva: egy bruttó 100 ezer forintot kereső egészségügyi dolgozó a műszakpótlékokkal együtt ma bruttó 150-160 ezer forintot vihet haza. Ez Orbán Viktorék tervei alapján bruttó 115 ezer forint lesz, azaz 35-45 ezer forinttal keres majd kevesebbet – áll a párt közleményében.