Fontos határidő jár le, igyekezniük kellene a pártoknak
A választási törvény szerint ma 4-kor lejár a határidő a választási plakátok eltávolítására.
Kedden 16 órakor lejár a határidő arra, hogy az országgyűlési választáson induló jelöltek és pártok eltávolítsák a kampány időszakában közterületen elhelyezett plakátjaikat.
A választási eljárási törvény szerint
a szavazás napjához képest egy hónapon belül, tehát május 3-án 16 óráig kell eltüntetni ezeket a plakátokat. A jogszabály szerint a plakátot annak kell eltávolítania, aki elhelyezte vagy akinek érdekében elhelyezték.
Az önkormányzatok a határidő lejárta után maguk is eltávolíthatják a plakátokat, és a költségét kiszámlázhatják. A legtöbb önkormányzat a választási időszakra hirdetőtáblákhoz hasonló "kampányoszlopokat" helyezett ki a közterületekre; a jelöltek és a pártok ezekre ingyenesen ragaszthatták fel plakátjaikat, szóróanyagaikat.
(Kiemelt kép: A Fidesz és az Egységben Magyarországért kampány plakátjai Kisvárdán. fotó: ATTILA KISBENEDEK / AFP)