Mutatjuk, hogy milyen időjárással indul a tavasz

Egyre több napsütésre számíthatunk. 

2023. március 1., 07:17

Szerző:

Szerdán kelet, északkelet felől csökken a felhőzet, egyre többfelé kisüt a nap, írja az Időkép. Nyugaton, délnyugaton viszont erősen felhős, borult marad az ég, itt eleinte jelentéktelen csapadék is előfordulhat. Az északkeleti szelet többfelé élénk lökések kísérhetik. Hajnalban -5, +3, kora délután pedig nyugaton 5-7, máshol 8-13 fokra van kilátás.

Csütörtökön is északon és északkeleten süthet többet a nap, dél, délnyugat felé haladva egyre több lesz a felhő fölöttünk. Délen, délnyugaton időnként kisebb eső is előfordulhat. Néhol élénk lehet az északkeleti szél. A maximumok a felhősebb déli, délnyugati tájakon 4 és 7, máshol 8 és 13 fok között alakulnak.

(Fotó: MTI/Balázs Attila)

Magyar Péter szerdán jelentette be, hogy tárgyalást folytatott az Európai Néppárt elnökével, Manfred Weberrel. A megbeszélésen szó esett Ukrajna Európai Uniós csatlakozásáról, az Európai Ügyészséghez való csatlakozásról, valamint arról is, hogy a Tisza Párt milyen szerepet vállalna az uniós politikában.

Megjelent a kormány oldalán az a rendelettervezet, amely a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetirodára szabná ki a honvédelmi vészhelyzetek idején ellátandó feladatokat. A tervezet alapján Rogán dönthet például arról is, melyik újság jelenhet meg háború idején, és milyen formában.

Egyre kérdésesebb, mi lesz az úgynevezett átláthatósági törvény sorsa: Magyar Levente, a magyar Külügyminisztérium államtitkára szerint egyáltalán nem biztos, hogy a korábban elhalasztott javaslat valaha visszakerül a parlament elé.

Zugló alpolgármesterének, Várnai Lászlónak az ügyét vizsgálják, miután egy osztálykiránduláson állítólag megütött egy 16 éves diákot. A kerület polgármestere, Rózsa András azonnal felfüggesztette az alpolgármester jogköreit, és felszólította a lemondásra. Várnai ezt visszautasította, állítva, hogy a tanuló folyamatosan provokálta őt és a fiát.