MSZP: Példátlan, és érthetetlen tisztogatás
Az MSZP megdöbbenéssel értesült arról, hogy – néhány hónappal azelőtt, hogy Magyarország veszi át az Unió soros elnöki tisztét – a Vidékfejlesztési Minisztérium indoklás nélkül leváltott számtalan központi és megyei vezetőt a kifizető ügynökség irányítói közül - írja a sajtóhoz eljuttatott közleményében Gőgös Zoltán, az MSZP országgyűlési képviselője.
- Ezek a szakemberek több évtizedet töltöttek az igazgatásban, nekik köszönhető, hogy öt év alatt az uniós kifizető ügynökség a legjobbak közé küzdötte fel magát. Bűnük csak annyi, hogy jó köztisztviselőként végezték a dolgukat - olvashatni a közleményben.
A szocialista politikus szerint ezt a Fidesz megyei első titkárai soha nem bocsátják meg nekik és kiadták rájuk a likvidálási parancsot, nem törődve azzal, hogy ezen lépésükkel az összes futó támogatási programot veszélyeztetik.
Gőgös Zoltán ismerteti: Ez a hivatal az elmúlt évben 614 milliárd forint támogatást fizetett ki a magyar gazdáknak, elsőként kaptak a termelők előleget Európában és minden ellenőrzés pozitív eredménnyel zárult. Többen az elbocsátottak közül aktív résztvevői a horvátországi és törökországi előcsatlakozási programoknak.
"Felelőtlen az a gyakorlat, amit a Fidesz-kormány személyzeti politikában művel, hisz ezeket a szakembereket nem lehet lakiteleki komisszárokkal pótolni.A szocialista párt frakciója megköszöni az indoklás nélkül leváltott vezetők áldozatos munkáját és tudatja velük, hogy számít szakértelmükre a magyar mezőgazdaság normális működtetése kapcsán" -zárja közleményét a szocialista politikus.