Milliókat ver el Tarlós Budapest pénzéből

A fél világot bejárata Tarlós István azóta, hogy tavaly ősszel Budapest főpolgármesterévé választották - tudta meg a Blikk.

2011. szeptember 9., 16:13

Tarlós még a messzi Kínába, Mongóliába és az Egyesült Államokba is eljutott, a Közel-Keleten Izraelt látogatta meg, Nyugat-Európában pedig többek között a híres filmfesztivál városában, a francia Cannes-ben is tiszteletét tette.

56 napot, vagyis csaknem két hónapot töltött külföldi utazással Budapest vezetője az elmúlt tíz hónapban, ami azt jelenti, hogy Tarlós minden hatodik napon valahol külföldön volt.

A külföldi utak összesen 12 millió forintba kerültek.

A Főpolgármesteri Hivatal által lapunknak összeállított táblázatból kiderül, hogy Tarlós átlagosan kéthetente hagyja el az országot, és többnyire 3-5 napot tölt távol. Legtovább, 6 napig az amerikai Fort Worth városban tartózkodott, ahol a helyi polgármesterrel ápolta a testvérvárosi kapcsolatokat.

Mongóliában, Izraelben és Grúziában ötnapos utazáson vett részt, szintén a helyi főpolgármesterekkel találkozott. Izraelbe még egyszer eljutott, de akkor már csak 4 napra. Ugyanennyi jutott zsúfolt időbeosztásából Franciaországra, Törökországra is. Háromnapos program volt Berlin, Szófia, Varsó, Zágráb és a szerbiai Újvidék (Novi Sad). Tarlós mindössze két nap alatt megjárta Kínát, ahol a pekingi főpolgármesterrel találkozott, és ennyi időre volt szüksége a belgrádi és ljubljanai tevékenységére is. Bécsben és Pozsonyban pedig csak egynapos villámlátogatást tett.

A főpolgármestert rendszerint kommunikációs igazgatója, a főpolgármesteri iroda vezetője, különféle osztályvezetők és valamelyik közgyűlési képviselő kísérte el. Gyakran vele tartott egy külügyi tanácsadó, aki vélhetően tolmácsként segítette Tarlós diplomáciai munkáját, mivel a főpolgármester az idegen nyelvek közül a latint beszéli - írta a

Blikk.

Néhány kérdésekre, mint például hogy milyen szállodákban szállt meg a főpolgármester, kapott-e napidíjat, és miért hasznos mindez a budapestieknek, a Blikknek nem adtak választ. Azt sem tudhattuk meg, hogy melyik volt a legemlékezetesebb Tarlós István számára a programjai közül.

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.