Megnyerte a pert az ügyész, akit nem túl kormánypárti Facebook-posztjai miatt rúgtak ki a parlamenti választás után
Első fokon megnyerte a munkaügyi bíróságon a pert Pap Balázs egykori ügyész, akit 2018-ban rúgtak ki az áprilisi parlamenti választás után. Még április 8. előtt ugyanis három, politikai tartalmú posztot osztott meg saját Facebook-oldalán – írja az Index.
Ügyészként még 2018. március 14-én, 15-én és 17-én tett közzé három bejegyzést. A március 15-i poszt egy birkanyájat ábrázoló kép, ami mellé azt írta, hogy „a mai ünnepről ennyi fog megmaradni nekem. Itthon is maradtam, alszom, filmet nézek, elvagyok”. A másik egy megosztás volt az Orbán Lapjáról Kitiltottak Társasága nevű Facebook-oldalról. A képen összefogó kezek láthatók, minden kézen egy-egy ellenzéki párt logójával, a szöveg pedig az, hogy ha ezt a képet egymillióan megosztjuk, akkor biztosan lesz összefogás. A harmadik pedig egy Index-cikk, amelyben Kósa Lajos és a csengeri örökösnő ügyéről van szó, megjegyzésében Pap vádlottként említi Kósát.
Pap Balázs a választás másnapján kapta az értesítést, hogy fegyelmi eljárás indul ellene, aminek a végén júniusban ki is rúgták.

Ezután bírósághoz fordult, megkérdőjelezte a lefolytatott fegyelmi eljárás szabályosságát, illetve azt, hogy az ismerősi körben megosztott posztok szétfeszítik-e a szólásszabadság kereteit. Kifogásolta emellett a büntetés mértékét is.
A mai első fokú ítéletben kimondták, hogy
az ügyészség kirúgásról szóló döntését megváltoztatják, és a büntetését egy fizetési fokozattal visszavetésben állapítják meg. Tehát az ügyészségnek vissza kell vennie állásába Pap Balázst.
Emellett a bíróság azt is kimondta, hogy az ügyész három posztjából kettőt véd a szólásszabadsághoz való jog.
A harmadik posztja miatt fegyelmi vétséget állapított meg, de az erre adott szankció eltúlzott volt.
Az ítéletben ezért arra kötelezték az ügyészséget, hogy a hétmillió forint elmaradt illetményt, a ruhapénzt és a cafeteriát fizesse meg Pap Balázsnak, illetve megítéltek az ügyésznek egymillió forint sérelemdíjat is.
A mai döntés első fokú, a döntés ellen mindkét fél fellebbezhet.