Máris elhatárolódott Water Willytől a Magyar Úszó Szövetség
„A Magyar Úszó Szövetség nem kíván a felmerült kérdések elemzésébe belefolyni, viszont kötelessége közzétenni, hogy bár a 2017. évi világbajnokság szervezésében a többi társszövetséghez hasonlóan szerepet vállal, feladata az úszóversenyek és a nyílt vízi úszóversenyek szakmai előkészítése, ugyanakkor a további szervezési területek – így a kabalababa kiválasztása, elnevezése – a MÚSZ-tól teljes mértékben függetlenek” – írta Facebook-oldalán a szövetség.
A névadás azért nem szerencsés, mert a willy szó az angol szlengben fütyit jelent. Kritika érte a szövetséget azért is, hogy miért választottak angol nevet a magyar rendezésű esemény kabalájának.
Willy és Lilly
A vb hétfői sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy a kabalákat két szakaszból álló pályázaton választották ki. Az első egy nyílt pályázat volt, amelyre ötszáz alkotó ezer pályaműve érkezett be, majd miután a bírálóbizottság nem talált megfelelő alkotást, a második zárt pályázatra tizenkét művészt kértek fel, akik közül kilencen küldték be munkáikat. Végül Tatai Tibor grafikusművész alkotása lett a győztes. Lilly rózsaszín, Willy pedig kék ruhát visel majd.
A tervező a két lény megalkotásakor a világbajnokság logójának virágmotívumából indult ki, ezért emlékeztet Willy és Lilly egy vízililiomra. Tatai Tibor szerint a sajtóeseményen bemutatott bábok még nem jelenítik meg pontosan a grafikai tervekben szereplő figurákat, a hátralévő időben még csiszolni fognak rajtuk. A nevük pedig eredetileg Lili és Lala lett volna.