Majtényi László a „forradalmi” törvénykezésről

A tavaszi ülésszak lázas törvénygyári termelése után a képviselők kipihenték magukat, és hamarosan visszatérnek az országházi padsorokba. Az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet igazgatója szerint az új törvényhozás eddigi munkájából olyan veszélyes rendszer bontakozik ki, amelyben személyek testesítik meg az intézmények hatalmát. BARÁT JÓZSEF interjúját a csütörtökön megjelenő 168 Órában olvashatják.

2010. szeptember 8., 19:27

– Az Országgyűlés számos döntésével megszegte a jogalkotási törvényt és a házszabályt is - szögezte le Majtényi László mindjárt az interjú elején. Kifejtette: a szabályokat még akkor is be kell tartani, ha túlságosan nehézkesek, és talán nem is teljesen ésszerűek. Ezt azzal indokolta: nincs jogállam a törvények tisztelete híján.

A volt adatvédelmi biztos felteszi a kérdést: tényleg forradalom volt-e Magyarországon? Mi győzött, és mi bukott meg? – Erről vitatkozni sem tudok, annyira nevetséges. A hatodik szabad választást követően utólag meghirdetni, hogy „na, ez volt most a forradalom”: ez nemcsak intellektuálisan minősíthetetlen, hanem erkölcsileg is - szögezi le lapunknak adott interjújában.

Kíváncsi, hogy világít rá "az erkölcsi elem" hiányára az Országos Rádió és Televízió Testület volt elnöke? Olvassa el a csütörtöki 168 Órában!