Liget Projekt: a Magyar Zene Háza 30 milliárd forintba fog kerülni
Mindig sok szerződésen és szerződésmódosításon vezet az út egy-egy beruházás végéhez, ezért fordul elő, hogy kezdetben szinte lehetetlen megmondani, hogy a végösszeg pontosan mennyibe kerül majd – mondta a Városliget Zrt. vezérigazgatója.
Noha Gyorgyevics tudja, van, aki sérelmezi, hogy olyan részek is le vannak zárva a Ligetben, ahol a tényleges munkálatok nem biztos, hogy épp zajlanak, ezek már építési területnek minősülnek és az emberek biztonsága érdekében kerítették el őket. – Bármilyen építési tevékenység zajlik, akkor a szükséges munkavédelmi lépéseket meg kell tenni – magyarázta a Városliget Zrt. vezérigazgatója, Gyorgyevics Benedek Fiala János Keljfeljancsi című műsorában Horváth Csaba felszólítására reagálva. Zugló polgármestere ugyanis azt kérte, hogy bontsák le a Magyar Zene Háza miatt felhúzott kordonokat, amik elzárják az embereket a zöld területtől.
A szakértő hozzátette, a Zene Háza kisebb területet foglal majd el, mint a Hungexpo, ezért nagyobb lesz később a zöld terület is. A parkot azonban meg kell építeni, ami a Zene Házát veszi majd körül, ezért a nagyobb terület lezárása. Kiemelte, az Olof Palme sétányt is átépítik, a korábbi 12 méter széles út most 6 méterre csökken majd.
Gyorgyevics most a beruházás végösszegéről is beszélt egy-egy projekt kapcsán. A szerződésekben a Zene Háza kivitelezését decemberig kell megoldani, erről korábban azt mondta, nem várható csúszás. Hozzátette ha összeadja az összes eddigi szerződés összegét 26,3 milliárd forintnál járnak, de néhány portál csak 22,9 milliárdig számol, „mert nem adják hozzá a tervezői munkákat, meg ilyeneket”. - Én azt bátran tudom mondani, hogy a Magyar Zene Háza 30 milliárd forintba fog kerülni. Onnantól kezdve, hogy felmerült az ötlet és ténylegesen kinyitja a kapuit és a garanciális munkák is elvégzésre kerültek. Ez nagyjából 40-50 szerződésből, különböző szerződéses munkákból és körülbelül 200-300 darab céggel együttműködve valósul meg. Összességében, szuperbruttóban 30 milliárd forintba fog kerülni. A Néprajzi Múzeumnál ugyanez 50 milliárd forintba kerül majd – mondta.
Hozzátette, „az utolsó 13 darab költségelemet a beruházás kezdeti pillanatában forint-fillérre nem lehet megmondani”, ezért nem kötik meg ezeket a szerződéseket, és ezért lehet, hogy többször módosítanak. Szerinte nem számíthatunk olyan május elsejére mint két évvel ezelőtt, és mindenkit arra kért, hogy tartsa be az óvintézkedéseket, hiába kapták meg sokan az oltást.
(Kiemelt kép: MTI | Koszticsák Szilárd)