Lapajánló – Spanyolkór
A 168 Óra címlapján egy spanyol focista emeli magasra az európai győztesnek járó kupát. Spanyolkór című írásunkban visszatekintünk a háromhetes küzdelemsorozat legérdekesebb eseményeire, és arra is megpróbálunk választ keresni, mitől legyőzhetetlen immár négy éve a spanyol armada.
A hetilap digitális változatát lapozhatja végig.
Interjút adott lapunknak L. Simon László, az új kulturális államtitkár. Azt mondja, az általa vezetett intézmény a béke szigete lesz, és bár mostantól minden döntés az ő kezében összpontosul, Magyarországon nem lesz kultúrharc.
Szénási Sándor egy különös konferencián járt. Egy olyan konferencián, ahol szó esett múltról, jelenről és jövőről, a diktatúra természetrajzáról, Horthyról, Kádárról és Orbánról, és ahol az arcok egy idő után felcserélhetővé váltak.
Birtokháborítás: ez a címe a Gőgös Zoltánnal készített interjúnknak. Az MSZP-s politikus, agrárszakember, aki mostanában az Országgyűlésben is élesen támadta a kormány földbérleti gyakorlatát, állítja: ha a jelenlegi földtörvény-koncepcióból törvény lenne, az maga volna a katasztrófa.
Schöpflin György, a Fidesz EP-képviselője komolyan állítja a vele készült interjúban, hogy Washingtonban szervezkedés kezdődött Magyarország lejáratására. Nyugati rossz hírünkért persze a média is felelős. „Kézről kézre adják a torz híreket az újságírók, akik lusták, ritkán veszik a fáradságot, hogy utánanézzenek a tényeknek.”
Életekről van szó! – mondja Sinkó Eszter, az Egészségügyi Menedzserképző Központ programvezetője a napokban startolt egészségügyi reform kapcsán. Sürgősen pénzt kell tenni a rendszerbe – mondja –, mert pár éven belül nem lesz mit újjáépíteni. Nem lesz orvos, nővér, ápoló, aki működteti.
A Jobbik régóta követeli, hogy Prohászka Ottokár egykori szobrát ismét állítsák fel eredeti helyén, a Károlyi kertben. Nemrégiben a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége Prohászka Ottokár Szobráért Alapítványa azt javasolta, a mű a XIII. kerületben, a Lehel téren állítassék fel. Bár ezt a javaslatot azóta visszavonták, a jobboldal változatlan erővel küzd azért, hogy Prohászkát beemelhesse a nemzeti tudatba. Vajon mi szükség van ma az antiszemitizmusáról elhíresült püspök rehabilitálására? Írásunkban erre keressük a választ.
Tiszabő Magyarország legszegényebb települése. Munkalehetőség alig akad, az önkormányzatnak szinte semmilyen bevétele nincs. Most maradék vagyonától is kénytelen megválni a község: árverést rendeztek az önkormányzat ingó és ingatlan tulajdonából. Az egykor virágzó településen ma teljes a kilátástalanság. Riporterünk ott járt a helyszínen.