Lapajánló – Auschwitz tanúi
A 168 Óra címlapján a Cannes-ban nagydíjat nyert magyar film főszereplője. Röhrig Géza a most megjelent lapban Saul fiáról, Auschwitz tanúiról és saját sorsának különös fordulatairól beszél. Röhrig jelenleg Amerikában él, de lapunknak megvallja, hogy szívesen visszatérne Magyarországra. Azt mondja: „Négy gyönyörű gyermekem van, ha itt vagyok, ők hiányoznak, és a feleségem, ha ott, akkor meg a hazám.”
„Nem fogok Orbán Viktor nyelvén beszélni” – írja a 168 Óra vezércikkében Ceglédi Zoltán, aki arról a hazugságról fejti ki véleményét, hogy hanyatlik a multikulti Nyugat és hogy a kormány nem kívánja beengedni az úgynevezett megélhetési bevándorlókat. Ceglédi ezt írja: „Anyám kun, apám bunyevác, és mégis mindhárman pont olyan jó magyarok vagyunk, mint a Békemenet legelső sora.”
Nyilatkozott a 168 Órának Gianni Pittella, az Európai Parlament szociáldemokrata frakcióvezetője. Kérdeztük Pittellát a halálbüntetésről, és ő világos, egyértelmű választ adott: „A halálbüntetést az Európai Unió meghatározott egyezményei tiltják. Magyarország érdekében remélem, hogy Orbán úr tevékenysége ez ügyben kimerül a szokásos demagóg tirádákban.” És mit szól ahhoz, hogy a keleti autoriter rezsimek a kormányzat szerint eredményesebbek a nyugati demokráciáknál? – tettük fel a kérdést Pittellának, aki a következőt mondta: „A demokrácia tényleg zavaró lehet azok számára, akik szívük szerint autoriter rendszert erőszakolnának hazájukra.”
Orbán Viktornak a szüntelen provokáció a lételeme – állapítja meg elemző írásában Mészáros Tamás, aki szinte folytatja Pittella eszmefuttatását, s aki szerint Orbán belpolitikai célú színjátékaihoz külföldön keres színpadot.
A hazai demokratikus ellenzék szétesettségét látva a Republikon Intézet kidolgozott és vitára bocsátott egy tervezetet, melyben azt javasolja, hogy a jövendő esetleges szövetségesei előválasztáson méressék meg magukat. Az intézet stratégiai igazgatója, Tóth Csaba beszél erről a 168 Órában, és azt állítja: „Egy sokszínű, impulzív pártszövetség fogja Orbánt leváltani.” Hogy a jelenlegi ellenzéki pártok mit szólnak az ötlethez, azt megtudhatják az interjúhoz mellékelt első rövid reagálásokból. A PM támogatja az ötletet, az LMP nem, az MSZP igen, az Együtt igen, a DK pedig úgy véli, hogy egy előrehozott választás jobban érdekelné az embereket.
Orbán hatalma korlátlan, állítja publicisztikájában Lengyel László, ám mégis azt kérdezi: van-e oka a miniszterelnöknek idegességre 2015 tavaszán? A választ a 168 Órában olvashatják.
A nemzeti konzultációról folytatnak eszmecserét a 168 Óra internetes vitázói. Koltai Tamás írásának apropója az, hogy Habony Árpád céget alapított Londonban.
Folytatódik a publicisták és politikai elemzők vitája arról, hogy kialakulhat-e a jelenlegi hatalommal, illetve egy esetleges Fidesz–Jobbik-összekapaszkodással szemben egy „érzelmi nagykoalíció”. A sorozatban most Bolgár György írását közöljük.
A Háttér rovatban bemutatunk egy 36 éves asszonyt, aki újszülöttjével együtt egy hajléktalanszállóról összkomfortos lakásba költözhetett egy felajánlásnak köszönhetően.
Riportban adunk közelképet egy Rómában kolduló magyarról. Az állati elmékről beszélgettünk a kutyák professzorával, Miklósi Ádámmal, aki az ELTE etológiai tanszékének kutatásairól tájékoztatott bennünket.
Ungvári Tamással, az irodalomtudományok Széchenyi-díjas professzorával az értelmiség valutájáról és a szellemi linkségről beszélgettünk.
Portrét adunk Szalóczy Pálról, aki az egyik legnépszerűbb rádióbemondó volt, egyébként pedig énekes, focista, író és előadóművész, s idén Kazinczy-díjat kapott a munkásságáért.
Múltidő rovatunkban az egykori náci belügyminiszterről, Himmlerről szóló most megjelent könyvet ajánl figyelmükbe Bölcs István. Írásának címe: Egy tömeggyilkos szerelmes levelei.