Kiakadtak a rendvédelmisek Ifj. Lomnicin

Ifj. Lomnici Zoltán szerint a rendvédelmi szervek nyilvánosság előtti érdekérvényesítése fokozott veszélyt jelent a “társadalom békés tagjaira”. A rendvédelmi szakszervezet határozottan visszautasítja a nyilatkozatot.

2011. június 22., 06:45

Tiltakozik a Belügyi és Rendvédelmi Dolgozók Szakszervezete (BRDSZ) ifj. Lomnici Zoltán kedden megjelent nyilatkozata miatt, amelyben az alkotmányjogász felvetette: a rendvédelmi területen “el kell fogadni, hogy az érdekek védelmére csak korlátozott jogkörök állnak rendelkezésre”. Ifj. Lomnici szerint a rendvédelmi szervek nyilvánosság előtti érdekérvényesítése fokozott veszélyt jelent a “társadalom békés tagjaira”, ezért felvetette a hivatásos állományra vonatkozó jogszabályok módosítását. Ifj. Lomnici Zoltán az MTI-nek úgy nyilatkozott: a rendvédelmi érdekképviseletek utóbbi időben megmutatkozó fenyegetőzése fokozódó kockázatot jelent, ezért szükséges lenne a társadalom “békés tagjainak” jogai és szabadsága védelme érdekében a vonatkozó jogszabályokat módosítani.

A fegyveres és rendvédelmi dolgozók érdekképviseleteinek fellépése a legutóbbi időben alkalmas lehetett arra, a társadalom egy jelentős részében félelmet keltsen, az állambiztonságba és a közrendbe vetett hitet megingassa – mondta. Itt már sokkal többről van szó mint érdekképviseletről, a jelek szerint ugyanis egyes szakszervezeti vezetők már nyílt politizálást folytatnak. Holott – mint rámutatott – az alkotmány egyértelműen rögzíti, hogy a rendvédelmi dolgozók politikai tevékenységet nem folytathatnak.

A BRDSZ kedden az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint ifj. Lomnici Zoltánnak “hiányosak az ismeretei”. Ugyanis a rendvédelem területén dolgozók alkotmányos érdekérvényesítő jogosultságai már eddig is “abszolút korlátozás alá estek”, és csak egyetlen munkavállalói joguk, a demonstráción való részvétel joga maradt fenn. Mint közölték, a közelmúltban a parlament olyan törvényt fogadott el, amelyben a “a rendőrségi dolgozókat meghatározott időre megfosztották még a passzív választójoguk gyakorlásától is”, a semmisségi törvényben pedig “igazmondásukat is kétségbe vonták”.