Két év után kiderült, hogy mekkorát szakítottak Gerendaiék a Sziget eladásával
Egészen eddig nem lehetett tudni, hogy a Sziget Zrt.-t 2017-ben pontosan mennyiért adták el a Providence nevű amerikai befektetési alapnak, mert a cég vezetői és tulajdonosai üzleti titokra hivatkozva nem mondták el. A G7 viszont most kiderítette, hogy 15,2 milliárd forintért vették meg a Sziget 70 százalékát.
A Forbes korábban 8,5 milliárd forintra becsülte az eladási árat, erről Gerendai Károly annyit árult el, hogy a lap alulbecsülte az összeget. Nem sokkal később, a 2016-os beszámoló megjelenése után a Forbes is helyesbítette a becslését, 13,2 milliárd forintra.
A Sziget Zrt.-t technikailag birtokló luxemburgi holdingcég, az LMF Luxco sárl. 2017-es beszámolójában viszont már leírták, mennyit fizettek a magyar rendezvényszervező cégért.
Eszerint 49 millió és 65 170 euróért, forintban (2017-es átlagárfolyamon) 15,2 milliárdért vették meg a Sziget 70 százalékát. Ez alapján a teljes céget 70 millió euróra, mai árfolyamon 22,4 milliárd forintra értékelte a 2017. januári üzlet.

Ebből ki lehet számolni, hogy a Szigetet korábban birtokló négy magyar magánszemély mennyit keresett a fesztivál 70 százalékának eladásán. A Szigerta Kft.-t birtokoló Gerendai Károlyhoz és Takács Gáborhoz 11,6 milliárd forint érkezhetett (ezen 68–32 százalékos tulajdoni arány szerint osztozhattak), a Fülöp Zoltán és Lobenwein Norbert 50–50 százalékos tulajdonában álló Volt Invest Kft. számlájára pedig 3,5 milliárd forint kerülhetett.
Az LMF Luxco azt írta beszámolójában, hogy a maradék 30 százalék megvásárlásának feltétele az, hogy a rendezvény hét egymást követő évre működési engedélyt szerezzen a fővárosi önkormányzattól. A Sziget Zrt. ügyvezetője, Kádár Tamás azt válaszolta a lapnak, hogy jelenleg a fővárossal megkötött ötéves szerződéses periódus felénél járnak, és a folytatásról most nem tárgyalnak Budapesttel, de a cég teljes eladása 2021 elején lezárulhat.