Késsel támadt a békés horgászokra az agresszív, tarháló részeg, majd hazament a bódéjába és elaludt

2018. szeptember 7., 12:22

Szerző:

A Veszprém Megyei Főügyészség több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt emelt vádat egy 41 éves férfival szemben, aki 2017. szeptember elején a Devecser melletti Széki-tónál késével két horgászra is rátámadt.

A vádirat szerint az italozó, állandó jövedelemmel nem rendelkező elkövetőnek horgászbódéja volt a tónál, ahol rendszeresen megjelent, és a horgászoktól szeszesitalt, cigarettát kéregetett.

A vádlott a horgászat révén ismerte az ügy egyik sértettjét, s amikor ittasan a tóhoz érkezett, a stégénél tartózkodó férfitól szeszesitalt kért, aki meg is kínálta. Az immár erősen ittas vádlott a sértett bódéja mellett egy kempingágyra feküdt, s onnan figyelte, amint a férfi az egyik horgásztársától – az ügy másik sértettjétől – kapott halat tisztítani kezdte.

Megjegyzéseket tett, majd azzal, hogy megmutatja, „hogyan kell itt halat pucolni”, nyitott pengéjű zsebkésével a sértett mögé lépett, s

egy hirtelen mozdulattal a kést elrántotta annak nyakán.

A sértett védekezésül hanyatt lökte a vádlottat, s egy, a helyszínen tartózkodó férfi segítségét kérte, hogy hívjanak mentőt.

A férfi a mielőbbi ellátás érdekében a gépkocsijával Ajkára szállította a sértettet, míg a mentők értesítését az ügy helyszínen maradt másik sértettje kísérelte meg.

A vádlott már a sértett segélykérését hallva fenyegetőzni kezdett, hogy megöl mindenkit, aki mentőt mer hívni, majd amikor a telefonálni próbáló sértettet meglátta, a zsebkést maga elé tartva, elindult felé. A sértett, hogy mobilkapcsolatot tudjon létesíteni, kiment a horgászstégre, ahová a vádlott követte.

Az elkövető a férfi közelébe érve, kezében a nyitott pengéjű és a nyak magasságban vágásra tartott késsel, többször, fenyegetően megkérdezte, hogy mentőt akar-e hívni. A sértett tartva a bántalmazástól, s hogy a vádlottat védekezésül a vízbe lökje, megragadta annak kezét, de végül mindketten a tóba estek.

A férfi a partra kijutva elmenekült,

míg a vádlott a horgászbódéjához ment, ahol elaludt.

A nyakán megsebzett férfi nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett, de a halálos eredmény elmaradása mindkét esetben csak a sértettek védekező magatartásának volt köszönhető.  A főügyészség vádiratában az elkövetővel szemben fegyházbüntetés kiszabását indítványozta – írja az Ügyészség.

Visszahívott tejtermék került a boltokba – a Kifli.hu azonnali intézkedéseket tett egy lejárt szavatosságú, laktózmentes Mizo UHT tej kapcsán. A hatóság arra figyelmeztet: a termék fogyasztása egészségügyi kockázatot jelenthet, ezért senki ne igyon belőle, és vigye vissza, ha vásárolt belőle.