Puzsér Róbert főpolgármester-helyettesi pozíciót ad Karácsony Gergelynek, ha visszalép a javára

2019. október 4., 11:00

Szerző:

Puzsér Róbert főpolgármester-jelölt hétfőn visszalépésre szólította fel Karácsony Gergelyt, az ellenzéki pártok főpolgármester-jelöltjét. Puzsér péntek reggel közleményt adott ki, amelyben felajánlotta Karácsonynak, hogy ha visszalép, a zuglói polgármester lesz a helyettese – írja a 24.hu.

Közleményében azt írta, hogy Tarlós Istvánt akkor lehetséges leváltani jelenlegi posztjáról, ha középről próbálkoznak, ha a rendszerkritikus és a centrista szavazókra is számítanak, és nem pedig csak a balliberális keménymag mozgósítására.

Karácsony Gergely és Puzsér Róbert, főpolgármester-jelöltek közéleti vitája
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Karácsony visszalépéséért cserébe Puzsér felajánlotta az ellenzéki pártoknak, hogy 

  • Karácsony Gergelynek főpolgármester-helyettesi posztot biztosít,
  • győzelme esetén a ciklus végén nem indul újra,
  • ha támogatják a város közlekedésének újratervezését, akkor a következő öt évben nem ejti ki a száján az MSZP, a DK és politikusaik nevét negatív kontextusban.

Puzsér álláspontja szerint nem egy 5 százalékos jelölt kéri visszalépésre a 40 százalékost, hanem a hiteles civil jelölt, aki 0%-ból csinált 5%-ot.