Így készülnek fel a terrorelhárítók
Évek óta szinte minden trófeát elhoznak a hazai és nemzetközi küzdősport-bajnokságokról a terrorelhárítók versenyzői.
A
Vasárnapi Blikk bekukkanthatott az edzésükre.Idén a Terrorelhárítási Központ (TEK) a 40 év feletti kategóriában Farkas Péterrel hozta el a legjobbnak járó kupát, de nem volt könnyű dolga sem neki, sem kollégáinak. Mivel a TEK bajnokai idén nem indultak, a jelentkezők száma megháromszorozódott. A TEK főigazgatója, Hajdú János maga döntött úgy, hogy a legjobb 5 embert nem indítja, lehetőséget adva ezzel másoknak is.
Edzésen védőfelszerelést használnak, az életben azonban puszta kézzel küzdene
– A TEK-esek által elsajátított harcmodor eltér a K1 szabályaitól, jó néhány technikát nem alkalmazhattak a fiúk. Élesben a munkájuk során egyébként sem egy az egy ellen küzdenek, hiszen ez csapatmunka – mondta zihálva az edzés közben Karacs Attila, a TEK kiképzője, aki a napi gyakorlatokon Kelemen István 9 danos dzsúdzsucumesterrel oktatja az elit alakulatokat minden létező támadási forma elleni védekezésre.
A bevetések számától függően az alakulatoknak hetente 2-3 alkalommal van küzdősportedzésük. A tréning bemelegítéssel kezdődik, majd állóképesség-fejlesztés következik.
Párokba állva különböző technikákat sajátítanak el, és természetesen a küzdelem sem marad el. A sérülések szinte elenyészőek, hiszen a tornateremben védőfelszerelésben megy az adok-kapok. Karacs Attila – egyébként a K1 többszörös bajnoka – alig egy másodperc alatt tette küzdőképtelenné ellenfelét, amikor bemutatta, hogyan kell védekezni egy késes támadóval szemben.