Idővel mindenki megérzi az árrobbanást

Az összefüggéseket vizsgálta a hvg.

2021. november 20., 07:37

Szerző:

Egy biztos: idővel mindenki megérzi az energiaárrobbanást. Aki csak teheti, hatóság áras körbe menekül, de ezzel csak az állam terhei nőnek. Azok a gazdasági szereplők, akik nem ugorhatnak be a rezsiernyő alá, abban reménykedhetnek, hogy valahogy kihúzzák korábbi nyereségtartalékukból a drága időszakot. Még az sem kizárt, hogy közülük is lesz, akinek segít majd az állam. A többség arra számít, hogy mindenképp magasabb árszinten stabilizálódnak az energiaárak, amit végül kénytelenek lesznek beépíteni termékeik árába. Ez pedig megint hozzáadódik az inflációhoz - írja a hvg.

Az utóbbi hetekben állandóan azt lehetett hallani, hogy elszaladtak az villamosenergia-árak, ennek pedig az az oka, hogy a dráguló földgáz húzta magával a villamosáram árának növekedését. Az áram esetén tavalyhoz képest körülbelül kétszeres, a gáz esetén akár négyszeres is lehet az ár a szabadpiacon. Ez persze a magyar lakossági fogyasztókra a rezsicsökkentés nevében bevezetett hatósági árazás révén nem lesz közvetlen hatással. De mindenki másra igen, és közvetetten végül megérezzük saját pénztárcáinkon is.

(Kiemelt kép: Budapest, 2012. június 22. Az ELMŰ munkatársa felszerel egy intelligens mérőórát Budapesten, egy XV. kerületi társasházban. MTI Fotó: Marjai János)