Hoppá! Deákot lespórolták a húszezresről...
Két férfit gyanúsít a Kisbéri Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya pénzhamisítással: húszezer forintos bankót gyártottak, de csapnivaló munkát végeztek – írta a .
A feltehetően számítógéppel készített papírpénzen semmi sem egyezett az eredetivel. Hiányzott róla Deák Ferenc arcképe és fémjel sem volt rajta.
Egy doboz cigarettát vásároltak a helyi presszóban és a hamis bankjeggyel fizettek. Az üzlet tulajdonosa hétfőn vette észre, hogy a bevétel között hamis pénz is van, ezért értesítette a Kisbéri Rendőrkapitányságot.
Alkalmazottja pontos személyleírást adott a két férfiról. Jól emlékezett rájuk, az elmúlt napokban ugyanis ők voltak az egyedüliek, akik ilyen nagy címlettel fizettek.
A bűnözők hétfőn este visszatértek a presszóba. A pultos azonnal felismerte a párost, de végül nem ő buktatta le őket. Egy gyakorló rendőr is a kávézóban volt. Szolgálata lejárt, de a keresett személyekre emlékezett a személyleírás alapján emlékezett. Gyakorlóként intézkedésre nem jogosult a fiatalember, ezért követni kezdte a két férfit és közben szólt kollégáinak, hogy a keresett személyek nyomára bukkant. A nyomozók a megadott helyre siettek és őrizetbe vették a két kisbéri férfit.