Hogy lett hungarikum Kövér agresszív akácából?
Az Európai Unió szakminisztereit tömörítő tanács hétfőn elfogadta az úgynevezett idegenhonos özönfajok, vagyis az EU-n kívülről származó, agresszíven terjedő, a helyi élővilágra fenyegetést jelentő állat- és növényfajok kizárását és visszaszorítását szolgálni hivatott uniós rendeletet.
A magyar kormány – egyedüliként – a rendelet ellen szavazott, mert nem kapott garanciát arra, hogy az Amerikából származó, nálunk hungarikumként jegyzett fehér akác nem lesz rajta a listán.
Kövér László azt mondta egy 2002-es interjúban, hogy „az akácfa a magyar tájtól, a Kárpát-medencétől idegen, rendkívül kártékony és agresszív növény”, míg Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter már arról beszélt, hogy azt, hogy az akácfa egy Észak-Amerikából behurcolt özönnövény lenne, csak a balliberális oldal találta ki – írja a DK közleménye.
A Demokratikus Koalíció szeretné megtudni, hogyan lett a Kövér László által „súlyos történelmi tévedésnek” és „rendkívül kártékony és agresszív növénynek” is nevezett akácból nemzeti érték, hungarikum.
A DK tudni szeretné, hogy a szélkakas-politika mögött Kövér László véleményének hirtelen megváltozása áll, vagy pozíciójának meggyengülése a Fideszen belül.
A Demokratikus Koalíció szerint a Fidesz politikájában – akár az akácfa ügyében – minden és mindennek az ellenkezője is elhangozhat, hiszen a párt álláspontját még saját politikusai sem tudják követni.