Hétfőn tüntetés lesz a BKK által meghurcolt fiúért

A cég Rumbach Sebestyén utcai ügyfélszolgálata előtt tartják.

2017. július 21., 20:34

Szerző:

Tüntetést szervez az Occupyoktogonbázis csoport azért a fiúért, aki feltárta a Budapesti Közlekedési Központ online jegyvásárlási rendszerén tátongó biztonsági rést, köszönet helyett azonban feljelentették, a rendőrség pedig gyanúsítottként kihallgatta. A demonstrációt hétfő este héttől tartják a BKK Rumbach Sebestyén utcai ügyfélszolgálata előtt. Eddig 599-en jelezték, hogy részt vesznek rajta, és 2,8 ezren, hogy érdekli őket a tüntetés.

„Közkivánatra: BKK tüntetés, Mátrix style. Az etikus hacker srác meghurcolása miatt. (Az Oktogon a technikát, bejelentést és fórummoderációt biztosítja.)
Továbbá ez lesz az első tematikus Oktogon tüntetés!

A NER-mátrix egyik ügynöke, a BKK nem tűri az ellenállást. Mutassuk meg, hogy mi is felébredtünk!

Gyertek 90-es évek szerkóban, mátrixos napszemüvegben, bőrkabátban! Mi cserébe toljuk a film zenéit, és a 90-es évek trance és techno ütemeit hozzá.
100110010101010010101010111100011010010101011010101010
#NERmátrix #agentBKK

– hangzik a felhívás szövege az esemény Facebook-oldalán.

A 18 éves fiú ellen a BKK és az online jegyvásárlási rendszert fejlesztő T-Systems tett feljelentést, miután a múlt pénteken egy biztonsági rést kihasználva sikerült 50 forintért megvennie egy BKK-bérletet az interneten, kosárba tételkor ugyanis át tudta írni a vételárat. Bár erről a biztonsági résről azonnal küldött egy e-mailt a BKK-nak, köszönet helyett inkább feljelentették, csütörtök éjjel pedig készenléti rendőrök vitték be kihallgatásra. Ennek a hírére Budapesten kitört a népharag, a BKK Facebook-oldalán jelenleg elégtelenre értékelik a céget.

A fiú egyébként azt állítja, hogy korábban is szólt már állami vállalatoknak, amikor hibát észlelt a honlapjukon, és eddig mindegyikük megköszönte neki a figyelmeztetést.