Gyurcsány: Nem a köztársaság televízióját csinálják, hanem Orbán Viktorét

Gyurcsány Ferenc véleménye szerint „ez a köztelevízió” nem érdemes arra, hogy tovább működjön. Ezt a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke mondta az MTVA Kunigunda útján található épülete előtt tartott sajtótájékoztatóján. A sajtótájékoztatóra azt követően került sor, hogy az ellenzéki politikus országgyűlési képviselői minőségében felkereste Szabó László Zsoltot, az MTVA megbízott vezérigazgatóját, akivel ismertette ezt az álláspontját.

2013. december 17., 20:08

Gyurcsány Ferenc úgy fogalmazott, hogy a Szabó László Zsolttal folytatott beszélgetése arról győzte meg, hogy igaza van, mert az évi körülbelül hetvenmilliárd forintos költségvetési támogatásból „közéleti, politikai, kulturális értelemben nem a köztársaság televízióját csinálják, hanem Orbán Viktorét”.

Úgy fogalmazott, hogy miközben független elemző intézetek már évek óta ezt mutatják ki, „nem érti a tévé vezetése, hogy ez miért nincsen rendben”.

Szükség van közszolgálatra és közszolgáltatásra, folytatta, hozzátéve, hogy a köztelevízió viszont régen elveszítette annak lehetőségét, hogy erre képes legyen – írja az MTI.

„Nem a közszolgáltatást kell (...) megszüntetni, hanem ezt a kultúrát és ezt a szervezetet, és helyette az alapokról, a nulláról, teljesen újat kell építeni” – jelentette ki.

A köztelevízióról szóló közszolgálati kódex tartalmilag rendben van, de évek óta senki nem vizsgálja, hogy a műsorok megfelelnek-e a törvényi előírásoknak – folytatta.

A volt kormányfő szerint egy „tipikus” közszolgálati híradóban húsz percen keresztül a kormány álláspontját mutatják be, az ellenzék reakciói nélkül, az utolsó tíz percben pedig az ellenzék számára kényelmetlen, negatív hírek következnek.

„Ez én szerintem tisztességtelenség, bizonyos értelemben közös pénzünknek az ellopása” – jelentette ki Gyurcsány Ferenc.

Végül azt mondta, hogy Szabó László Zsolt tisztességgel meghallgatta a kritikáját, de érdemi válaszra nem vállalkozott.

A kormány új törvényjavaslata szerint hamarosan közvetlenül a mobiltelefonjainkra érkezhetnek riasztások vészhelyzetek esetén. A tervezet célja, hogy a jelenlegi SMS-alapú tájékoztatási rendszert egy fejlettebb, push-üzeneteket alkalmazó rendszer váltsa fel, amely gyorsabb és hatékonyabb kommunikációt tesz lehetővé a lakosság felé.