Újabb konzultációról döntött a kormány: a csalók és a fogyasztóvédelem kerül a középpontba
Ezúttal a fogyasztóvédelem és kereskedelmi gyakorlat kapcsán mondhatja el a véleményét a lakosság.
Újabb konzultációt kezdemény a kormány, melynek témája a fogyasztóvédelem lesz - ez derült ki abból a rövid videóból, amelyet Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója osztott meg a közösségi oldalán.
A videóban Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter jelentette be, hogy a kormány fogyasztóvédelmi konzultációt indít. Mint kifejtette, számítanak az emberek véleményére a közéleti kérdésekben, a fogyasztóvédelem pedig kiemelt jelentőséggel bír. Bíznak a lakosság visszajelzéseiben, mivel mindenki fogyasztó, illetve vásárló, így rengeteg személyes tapasztalattal rendelkezik.
A nemzetgazdasági miniszter arra is felhívta a figyelmet, hogy a fogyasztóvédelem garantálja a vásárlók biztonságát, és kulcsfontosságú, hogy a vásárlók tisztában legyenek a jogaikkal, ez ugyanis erősíti a vásárlói bizalmat és a tudatosabb fogyasztást is.
Fókuszban a fogyasztóvédelem
A felméréshez tartozó kérdőív már elérhető a fogyved.kormany.hu weboldalon, ahol a kitöltők többek között a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatról, valamint az online csalásokkal kapcsolatban is elmondhatják a véleményüket, valamint megoszthatják a tapasztalataikat. A kérdőív kitöltés pár percet vesz igénybe, de csak a személyes adatok megadását követően érhető el.
Nagy Márton arról is említést tett, hogy a jól tájékozott vásárlók tudatosabban vásárolnak, így jogaik megismerését, valamint a tisztességesen működő kereskedők támogatása lényeges kérdés. Ígérete szerint a beérkező válaszok alapján olyan intézkedéseket kívánnak hozni, amelyek igazodnak a lakossági igényekhez.
Az online csalások elleni védekezés egyre gyakrabban kerül szóba, hiszen világszerte nagy problémát jelentenek. A szakemberek igyekeznek felhívni a figyelmet arra, hogyan hogyan ismerhetőek fel az egyértelmű átverések, amelyek kiberbűnözőkhöz köthetőek. Egyre több a károsult, így ezek a kérdések sokakat foglalkoztatnak, ám a Nagy Márton által „akciókkal trükköző vállalkozások” esetében nem erről van szó, hanem a vásárlók megtévesztésének gyakorlatáról, illetve arról, hogy milyen fellépés lehet hatékony ezen módszerekkel szemben.
(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Unsplash)