Fidesznek 31 millió forintjába került, hogy vendégeskedett Hernádi Zsoltnál
2011-től fogva most már összesen több mint 236,5 millió forintot költött a Fidesz kihelyezett frakcióülésekre.
Az Mfor szúrta ki, hogy a Fidesznek az Esztergomban megtartott kihelyezett frakcióülése több, mint 31 millió 400 ezer forintba került.
Az Mfor megemlíti, hogy Hernádinak két luxushotelje is van Esztergomban: a Grand Hotel Esztergom és a Portobello Hotel, melyek ráadásul egymás szomszédságában állnak. A Portobello-t a Solva Hotel üzemelteti, a Grand Hotelt pedig a HVG szerint az idén júniusban alapított, önkormányzati Gran Spa & Sport Kft.
A Fidesz szolgáltatási szerződés keretében 25 334 298 forintot fizetett a Solva Property Kft.-nek, és ugyanilyen típusú szerződéssel még 6 066 408 forintot a Solva Hotel Kft.-nek. Ennek a pénznek pedig Hernádi Zsolt örülhetett, ugyanis mindkét szerződő cég hozzá tartozik. Mind a Solva Hotel, mind a Solva Property a Solva Magántőkealap tulajdonában van, ami a Gran Private Equity Zrt. által kezelt magántőkealap. A Gran Private Equity pedig a MOL-vezér többségi érdekeltsége.
Ez tényleg óriási ugrás volt, mert a megelőző kihelyezett frakcióülések számlája így nézett ki:
- 2020. február 12-14, Balatonfüred, Czigle-Flamingó Hotel Kft., 16,4 millió forint
- 2019. október 16-18, Balatonalmádi, Hunguest Hotels Zrt., 13,8 millió forint
- 2019. február 13-15, Balatonalmádi, Hunguest Hotels Zrt., 14,1 millió forint
- 2018. szeptember 12-14 Velence, White Hotel Marketing Kft., 16,8 millió forint
- 2018. február 14-15 Visegrád, Thermal Hotel Visegrád, 9,5 millió forint
2011-től fogva most már összesen több mint 236,5 millió forintot költött a Fidesz kihelyezett frakcióülésekre, ez az esztergomi volt a második legdrágább az idén tavaszi debreceni mögött.
(Kiemelt képünk: Orbán Viktor Hivatalos Facebook-oldala)