Feljelentették L. Simont

A Párbeszéd Magyarországért az Európai Csalás Elleni Hivatalhoz fordul: vizsgálják ki az L. Simon László államtitkár családi vállalkozásainak adott állami támogatások ügyét. A Blikk szerint L. Simon családi érdekeltségei 2014-ben nyolcvanmillió forint állami támogatáshoz jutottak, az államtitkár viszont úgy látja, nincs szó összeférhetetlenségről.

2015. október 20., 12:36

Útfelújítás a borászata és a szállodája mellett, kastélyfelújítás, híres barackmagos történet, tehát volt pár ügy, amit vizsgálhat majd az OLAF (Európai Csalás Elleni Hivatal) – mondta Barabás Richárd az ATV Egyenes Beszéd című műsorában. A PM szakszóvivője szerint van összeférhetetlenségi törvény, amely ezt megtiltja.

A Blikk szerint L. Simon családi érdekeltségei 2014-ben nyolcvanmillió forint állami támogatáshoz jutottak, az államtitkár viszont úgy látja, nincs szó összeférhetetlenségről.

(Forrás: ATV)