Felháborodásában visszakérte az adóját, gyorsan kétszer is lesújtott rá a NAV bosszúja
Szentesi Kálmán – aki az év elején mesélt az ügyről a 444 kamerája előtt – októberben küldött egy levelet a NAV-nak, kérve az adóhatóságot, hogy adja vissza a befizetett pénze egy részét, amelyet szerinte az állam nem jól használ fel. Mint írta, nem szeretné, ha a próbálkozás után az MNB-alapítványok költéseinek az eltitkolására az adója elveszítené a közpénzjellegét. Egészségügyre és oktatásra fizeti be a pénzt, és nem arra, hogy unokatestvérek számláján landoljon – utalt az MNB körül kitört tavalyi botrányra, amelyben kiderült, hogy a Matolcsy György jegybankelnök unokatestvérének, Szemerey Tamásnak az érdekeltségébe tartozó kiadó 590 millió forintot kapott a jegybanki alapítványoktól. – Értsük már meg, hogy ez a pénz a miénk! – nyomatékosította.
A 41 éves férfi 1,361 millió forint adót szeretett volna viszontlátni, de válaszul pénzbírságot kapott, a NAV szerint ugyanis az adóját jogosulatlanul igényelte vissza. Az ügyet Szentesi a Transparency International támogatásával igazságszolgáltatás elé vitte, a Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság mindazonáltal elutasította a keresetüket. Emiatt az Alkotmánybírósághoz és az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordultak, csakhogy a NAV is lépett, és a férfit az 1,3 milliós kérés és a 2014-es adóbevallása alapján most összesen 1 500 417 forint miatt költségvetési csalással és magánokirat-hamisítással gyanúsítják.
A NAV ugyanis a 408 000 forintos bírság mellett elrendelte, hogy fésüljék át Szentesi 2014-es adóbevallását, amelyben rejtőzött is 128 993 forint különbség. Ezt a 128 993 forintot Szentesi tavaly valóban jogalap nélkül igényelte vissza, de csak azért, mert a NAV már visszautalta a pénzt, miután a férfi felfedezte, hogy 2014-ben túl sokat vontak le a személyi jövedelemadójából.
Az erről szóló határozatot az adóhatóság rossz címre küldte el, és eddig nem is követelte Szentesin a pénzt, most viszont az adónyomozók azt állítják, hogy a 128 993 forinttal a férfi költségvetési csalást követett el. Az összeget gyorsan hozzá is vágták az októberi levélben szereplő 1 361 751 forinthoz, amelyet Szentesi visszakért, utána pedig repült is a költségvetési csalás és magánokirat-hamisítás vádja, és ki tudja, hol áll meg.