Demszky "nem szerez ezzel örömet"

Demszky Gábor nem mond le a BKV-t érintő botrányok miatt - erősítette meg a főpolgármester a TV2 Napló című vasárnap esti műsorának nyilatkozva. Demszky Gábor megismételte, hogy vállalja a politikai felelősséget, de nem mond le, "nem szerez ezzel örömet" politikai ellenfeleinek. Hangsúlyozta: a rendőrséggel együtt fel kell göngyölíteni az ügyet, és ha lemondana, hátralépne, azzal azt üzenné, hogy "elvállalja a felelősséget", amivel nagyon nehéz, kellemetlen helyzetbe hozná azokat, akik ártatlanok. A főpolgármester szerint az ügy azt bizonyítja: kizárólag a rendőrség képes kivizsgálni, ha egy cégnél szervezett módon történik csalás, hűtlen kezelés, egyéb bűncselekmény.

2010. február 15., 12:09

Arra a kérdésre, hogy milyen tanácsadói szerződésekről volt szó, azt válaszolta: ez olyan széles körű volt, hogy szinte lehetetlen példát mondani. Általánosságban azt mondta: hogy "zavaros módon össze-vissza mindenre" szerződést kötöttek.

Megismételte, hogy Hagyó Miklóssal súlyos konfliktusai voltak, de a koalíció fenntartása érdekében a szocialista politikus a főpolgármester-helyettesi pozíciójában maradt. "Majd amikor elvettem tőle a feladatot, két hónapon belül felbomlott a koalíció" - emlékeztetett.

Arra a felvetésre, hogy akkor miért adott Hagyó Miklósnak jutalmat, Demszky Gábor kijelentette: azért kaptak jutalmat tőle a főpolgármester-helyettesek, mert alacsony a fizetésük, s ezzel próbálta a megfelelő munkára ösztönözni őket. Arra a kérdésre, hogy mit tekint "alacsony fizetésnek", azt válaszolta, hogy ezek a fizetések körülbelül nettó 500 ezer forintot tettek ki - írta az MTI.

Mesterházy Ernővel kapcsolatban a főpolgármester azt mondta: a tanácsadó 2002-ben került be a választási kampányába, "egyfajta baráti tanácsadás volt ez". Kifejtette: Mesterházy Ernő kapcsolatteremtő, kapcsolatépítő képessége fontos, használható volt a város számára, információk begyűjtésével, összegzésével kapcsolatos képessége pedig "egészen rendkívüli" volt.