Bomba robbant, egy férfi három ujja leszakadt Nagycenken
Csőbomba robbant kedden egy nagycenki házban, egy férfi 57 éves férfi három ujja leszakadt. Otthonában több robbanószerkezetet is találtak.
A nyugatmagyar.hu információi szerint Ivánkovics Ottó, a település polgármestere kísérte a sérült férfit az orvosi rendelőbe, akiért aztán a mentők is elindultak. A férfi, aki a nagycenki hivatal alkalmazottja, először azt állította, sérülése nem súlyos, s a kezében petárda robbant. A mentők a soproni kórházba szállították a sérültet, ott azt mondta, hogy kaszával megvágta magát.
Miután kiderült, hogy csőbomba robbant a kezében, a rendőrök házkutatást tartottak otthonában, ahol három kézigránátot és további két csőbombát találtak. Ezek hatástalanításához a győri tűzszerészek segítségét kérték. A nyugatmagyar.hu úgy tudja, az 57 éves férfi ellen hasonló ügyben korábban indult eljárás.