Bejelentette Márki-Zay Péter, kit jelölne köztársasági elnöknek
Az ellenzék közös jelöltjének választottja nem zárkózott el az ötlettől.
Márki-Zay Péter, ellenzéki miniszterelnök-jelölt a hétvégén beszélt Iványi Gábor lelkésszel, az Oltalom Karitatív Egyesület elnökével, és megkérdezte tőle, hogy elvállalná-e a köztársaságielnök-jelöltséget – írja keddi cikkében a Telex nyomán a 24.hu.
A Telex kérdésére, miszerint vállalná-e Iványi Gábor az esetleges posztot, Iványi azt reagálta, nem zárkózik el az ötlettől, sajtóosztályukról pedig azt a választ kapta a lap, hogy:
erről közösen hoznak döntést, és azt utána, szintén közösen fogják ismertetni az országgal.
Azonban az ellenzéknek ezen próbálkozása, miszerint valakit jelölnének a köztársasági posztra, pusztán csak szimbolikus jellegű, mivel a Fidesz kétharmados többséggel rendelkezik, – és mint írják – akadály nélkül tudja megválasztani köztársasági elnöknek Novák Katalint.
(Kiemelt kép: Márki-Zay Péter a budapesti Fővám téren, 2021. október 3-án. Fotó: Karancsi Rudolf / 168)