Az Emmi elvette egy diáklap támogatását, amely tényszerű cikket írt a fű legalizálásáról
A Magyar Idők szombaton megírta, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerződést bontott a DUE Médiahálózattal, amiért a legfrissebb kiadványában az Orbán-kormány drogellenes stratégiája ellenére a marihuána legalizálásáról írt. A minisztérium közölte: nem enged semmilyen liberalizáló törekvésnek. .
A tárca szerint a pályázók nem a pályázat céljának és ígéreteik szerint használták fel a pénzt, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság ezért intézkedett a támogatási szerződés felbontásáról és az abban rögzített összeg visszafizettetéséről.
A Mérce ma a döntést, felidézve, hogy a DUE (korábbi nevén a Diák- és Ifjúsági Újságírók Országos Egyesülete) friss száma, amiben megjelent a cikk Marihuána: szigorítás vagy legalizáció? címmel. Az újság körülbelül ötszáz iskolába jut el ingyenesen. Az Emmi a DUE Tallózó megjelenését másfél millió forint pályázati forrással támogatta, a kábítószer-megelőzési pályázat részeként.
A cikkben két szempontot ütköztetnek állásfoglalás nélkül.
Az egyik Sárosi Péteré, aki a Kendermag Egyesület egykori tagja, és a Társaság a Szabadságjogokért drogpolitikai programjának korábbi vezetője. Álláspontja szerint a legalizálást az iskolákban kell elkezdeni. A másik szempontot Zacher Gábor mondja el, aki nem támogatja a legalizációt, úgy véli, így a függőknek semmilyen motivációjuk nem lenne a leszokásra.

A Mérce azt írja, hogy a Magyar Idők cikkét olvasva azt hihetnénk, a diákújságban épphogy csak dealarek elérhetőségeit nem tették közzé, miközben valójában a cikk egyáltalán nem arról szól, ahogyan azt az Emmi értelmezte, vagy akarta értelmezni.
Már a cikk elején leszögezik, hogy Sárosi szerint a legalizálásból mindannyian profitálhatnánk, Zacher viszont ellenzi azt, vagyis már az elején jelzik, hogy két ellentétes szempontot jelenítek meg a témában.
Sárosi azért is támogatja a legalizálást, mert a feketepiac kiszámíthatatlan, sokszor a terjesztők sem tudják, mit adnak el. Úgy gondolja, hogy a dohányboltokhoz hasonló rendszerben lehetne árulni a marihuánát, az ebből befolyó összeg egy részét pedig vissza lehetne forgatni az egészségügybe vagy az oktatásba.