A magyar képviselőket érő fideszes jogtiprás miatt az Európai Parlamentben szervez demonstrációt Ujhelyi István

2019. november 19., 15:09

Szerző:

Ahogy arról lapunk is beszámolt, az Országgyűlés házszabályának szigorítására készül a Fidesz, ami lehetőséget teremtene arra, hogy szigorúbban büntethesse Kövér László fideszes házelnök a képviselőket magatartásuk miatt, de módosítanák a képviselők jogállásáról szóló törvényt is, szűkítve jogköreiket.

  • Fél évre is kitilthatják és egy évre megvonhatják a fizetését annak a képviselőnek, aki akadályoz más képviselőket vagy az Országgyűlés munkáját Kövér László szerint.
  • Csak előzetes bejelentés alapján mehetne be képviselő közintézményekbe, hogy iratokba tekinthessen be, ellenőrizze az ottani munkát és a közpénzek jogszerű felhasználását egy fideszes javaslat szerint.

A tervezett módosítások miatt az ellenzéki képviselők attól tartanak, hogy korlátoznák a véleménynyilvánításuk szabadságát az Országgyűlésben, az esetleges kitiltással a választók képviseletét lehetetlenítik el, illetve kiüresítenék az állam feletti ellenőrzési jogköreiket.

A jövőben a Hadházyéhoz hasonló akciókat is szankcionálná a Fidesz
Fotó: Facebook/Tordai Bence

A javaslatok miatt Ujhelyi István EP-képviselő (MSZP) szolidaritási demonstrációt szervez az Európai Parlamentben, hogy felhívja a figyelmet a Magyarországon történtekre. A képviselő Facebook-oldalán arról ír, hogy már többen jelezték csatlakozási szándékukat az európai képviselők közül.