1956, te csillag!

A 168 Óra címlapján egy lecionistázott, magyarellenesnek nevezett magyar költő, Faludy György, akinek az 56-os forradalomra emlékező versét idézi a közéleti hetilap.

2009. október 22., 12:01

Nyilatkozik az 56-os Intézet főigazgatója, Rainer M. János, aki úgy látja: az 56-os hagyomány sajnos nem éledt újra, ám egy jóval korábbi korszak eszmevilága annál viruensebb.

Így látja ezt Bauer Tamás is, aki az ATV egyik vitaműsorában, bizonyos értelemben „megvédte” az antiszemita és cigánygyűlő kijelentéseiről elhíresült Molnár Oszkárt. Bauer szerint a fideszes képviselő megalapozottan gondolja, hogy, amit ő szókimondóan előadott a helyi tévében, az otthonos a pártjában. Ennek pedig az a magyarázata, hogy a Fidesz „folytonosnak tekinti magát azzal a magyar jobboldali politikával, amelyik két világháborúba vitte Magyarországot.”

Miért beteg az MSZP? – erre válaszol Ripp Zoltán történész. Szerinte üzleti érdekcsoportok az MSZP megszállásába kezdtek és a párt foglya lett az érdekcsoportok alkuinak. A történész arra figyelmeztet: „Ha egy baloldali párt megszorításokra kényszerül, különösen ügyelnie kell erkölcsi feddhetetlenségére.” És csak ezt követően tisztázható: ki tudja kirángatni a pártot és támogatóit a depresszióból?

Hogy mi van? – kérdezi Bolgár György, aki sorozatában szembe állítja a jobboldal állításait a tényekkel. Ezúttal Orbán, Kövér és Répássy kijelentéseire reagál.

A 168 Óra internetes vitafórumának résztvevői arról cserélnek eszmét, miért bomlott fel a fővárosi koalíció.

„Miért hiteltelenek a magyar szakszervezetek? Erre a kérdésre válaszol a Political Capital munkatársa, Krekó Péter

Pungor András a köztévé válságáról ír, Lampé Ágnes a pécsi vízmű körüli csatáról számol be, és interjút kapott a francia nagykövettől is, aki úgy véli: „ A pécsi önkormányzat »öngyilkos akciója« elrettentheti a külföldi befektetőket.”

A Glóbusz rovatban Aczél Endre Törökország és Örményország zürichi alkuját kommentálja, E. Fehér Pál pedig a cseh államfő, Václav Klaus európai játékait elemzi, ezzel a címmel: Aki nem írja alá.

Mit szólnak ahhoz, hogy a TV2 Hal a tortán szériájában börtönviselt „celebek” vívtak konyhacsatát? Szakértők válaszolnak Sándor Zsuzsa kérdésére. A nézettségért, a reklámbevételért egyre öldöklőbb harc folyik a tévék között, és a küzdelemben, úgy látszik, semmi sem drága – mondja a médiaszociológus, de másoknak más a véleménye a TV2 „büntetővacsorájáról.” Részletek a 168 Órában, ahol „terítéken a börtönválogatott.”