Optikai illúzió: mit lát meg először ezen a képen? Elárulja, mennyire fontos önnek az őszinteség

Ez a személyiségteszt egy optikai illúzióra épül. Ön mit lát meg az ábrában elsőként?

2025. január 26., 06:37

Szerző:

Nem akarjuk elrontani azt a teszt szempontjából fontos pillanatot, amikor ön először látja meg az alábbi képet, így a fenti ábra csak az optikai illúzió egy olyan részlete, amiből nem lehet megállapítani, hogy milyen lesz a teljes kép. Alább találja a teljes rajzot, és érdemes figyelnie önmagát, hogy mit lát meg benne először, mit ismer fel benne elsőként!

Optikai illúzió: mit lát meg elsőként ezen a képen?

Íme a teljes rajz.

 Kép: Shutterstock/GrAl

 

Kiértékelés

Természetesen nem tudományos igényű a fenti rajzhoz tartozó kiértékelés, de ezzel együtt is érdekes és szórakoztató elolvasni. Önre igaz, ami kijött a tesztből?

Ha a pillangót látta meg először...

Ha a pillangót látta meg először, ez arra utal, hogy ön az emberek azon kategóriájába tartozik, ahova a többség. Az őszinteség fontos, de természetesen azért vannak határok. Alapvetően ön is nagyon fontos értéknek tartja az igazságot, és alapszabálynak tekinti, hogy mindig igazat kell mondani, de azért szép számmal akadnak olyan kivételes helyzetek, amikor azért megbocsátható egy-egy kegyes hazugság, vagy egyszerűbb nem elmondani a teljes valóságot. Önnel is előfordul néha, hogy tódít valamennyit, vagy valami kamu kifogással áll elő, mert úgy ítéli meg, senkinek semmi előnye nem származna a brutális őszinteségből.

Más esetekben azonban kevésbé megbocsátó. Ha úgy érzi, hogy más túlment a kegyes és megengedhető hazugságoknak azon a határán, amit ön még elfogadhatónak tart, akkor felháborodik, és elveszti a bizalmát az ilyen személlyel szemben. Lehet az igazságot egy kicsit formálni-alakítani, de csak szigorú korlátokon belül.

Ha az emberi fejet látta meg először...

Ha az emberi fejet, illetve fejeket látta meg először, akkor ez arra utalhat, hogy ön sokszor az átlagtól merőben eltérően kezeli az igazságot és a hazugságokat. Előfordulhat, hogy jóval tágabb határok között enged meg magának egy-egy füllentést – és ezzel együtt másnak is elnézi, ha nem ragaszkodik különösebben erősen a tényekhez. Akár bevallja magának, akár nem, úgy érezheti ilyenkor, hogy a mondanivaló összessége, az amögötti érzelem a fontos: hogy minden részlet megfelel-e a valóságnak, az másodlagos.

Bizonyos esetekben paradox módon azonban az is jellemző lehet önre, hogy akkor sem látja értelmét a tények szépítgetésének, amikor mások egy kegyes hazugsághoz folyamodnának. Ha nem érzi úgy, hogy tartozik annyival a másiknak, hogy kerülgesse a forró kását vagy próbálja egy kicsit megédesíteni a keserű igazságot, akkor előáll a farbával akkor is, ha szókimondása másokban meghökkenést kelthet.

(Kiemelt kép: Shutterstock/GrAl)