Villámgyors IQ-teszt: szétdaraboltunk egy keresztnevet! Össze tudja rakni fejben 20 másodperc alatt?

Ez az IQ-teszt teljességgel matekmentes, és a vizuális kombinációs készségét teheti vele próbára.

2025. február 16., 16:22

Szerző:

Az alábbi rejtvény a vizuális képességeit teszi próbára egy olyan feladattal, ami akár egy IQ-teszt része is lehetne. Ennek a rejtvénynek a megfejtése egy keresztnév. Ennek a bizonyos névnek a betűit két-két részletre bontottuk és a részeket összekevertük. Vissza tudja őket fejben illeszteni a helyükre? Úgy taksáljuk, hogy a legügyesebbek akár első blikkre vagy 20 másodperc alatt meg tudják oldani a feladatot, úgyhogy álljon itt egy visszaszámláló, amit most érdemes beindítania, ha van kedve időre játszani. Alatta pedig a teljes rejtvényt találja.

Villámgyors IQ-teszt: melyik keresztnév rakható ki az alábbi betűrészletekből?

A fent kiemelt kép természetesen ezúttal is csak egy ajánló-ízelítő volt, alább találja a teljes rejtvényt.

 Kép: 168.hu/Gyulai Bence

A megfejtést az oldal alján találja

 

Hogy még egy kicsit görgetni kelljen, álljon itt egy véletlenszerű videóklip. Kizárólag helykitöltési célzattal szerepel itt ez a videó, azért, hogy azok se lássák meg véletlenül a megfejtést idejekorán, akik egy kicsit vehemensebben görgetnek. Szóval ha a megfejtésre kíváncsi, nézzen be a klip alá!

Itt a megfejtés

Mutatjuk, hogyan néz ki az ábra, ha az egyes darabkákat a megfelelő módon illesztjük össze.

 Kép: 168.hu/Gyulai Bence

És ha már a Mátyás keresztnévnél tartunk, érdemes felidézni, hogy vészesen közeleg február 24., azaz jégtörő Mátyás napja. A népi hagyományok szerint ha ilyenkor Mátyás talál jeget, akkor azt megtöri: azaz ha hideg idő van február 24-én, ez azt jelenti, hogy közel a tavasz. Ha azonban Mátyás nem talál jeget, akkor csinál: ez azt jelenti, hogy hátra van még egy igazán hideg időszak ebből a télből.

A Mátyás keresztnévvel kapcsolatban a Wikipédia megjegyzi még egyébként, hogy talán Mátyás király tiszteletének és népszerűségének is köszönhetően ez a héber-latin eredetű férfinév Magyarországon a XVII., XVIII. században a kedveltebb nevek közé tartozott. Később a XIX. és XX. századra ez a népszerűség csökkent, sőt az 1950-es években a Rákosi-korszak alatt és után Rákosi Mátyás személye miatt alig adták a szülők ezt a nevet. Az 1980-as évek közepétől kezdett újra egyre népszerűbb lenni.

(Kiemelt kép: 168.hu/Gyulai Bence)