Swiatek negyeddöntős az US Openen

A világelső Iga Swiatek három szettben legyőzte a német Jule Niemeiert hétfőn az amerikai nyílt teniszbajnokság női tornájának nyolcaddöntőjében, ezzel pályafutása során először jutott be a legjobb nyolc közé a US Openen.

2022. szeptember 6., 06:25

Az első helyen kiemelt lengyel játékos az első játszmát elveszítette, azt követően viszont javult a játéka, és bár a második szettben nagyobb küzdelemben tudott kiegyenlíteni, a harmadikban már nagyon simán, 6:0-ra nyert, így 2 óra 24 perc alatt a továbbjutást ünnepelhette. Swiatek az első lengyel teniszezőnő, aki negyeddöntős a US Openen, ellenfele az elődöntőbe kerülésért pedig a hazai közönség előtt szereplő Jessica Pegula lesz.

női páros, nyolcaddöntő:

Caty McNally, Taylor Townsend (amerikai)-Gálfi Dalma, Bernarda Pera (magyar, amerikai) 6:4, 6:4

(Kiemelt képünk: A lengyel Iga Swiatek az amerikai Sloane Stephens ellen játszik az amerikai nemzetközi teniszbajnokság női egyesének második fordulójában a New York-i Flushing Meadowsban 2022. szeptember 1-jén. MTI/EPA/Justin Lane)