Krizsán Xénia ötödik, dupla világcsúcs ötpróbában

Krizsán Xénia remek 800 méterrel az ötödik helyen végzett ötpróbában az isztambuli fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságon. A számot a belga Naffisathou Thiam 5055 pontos világcsúccsal nyerte meg a lengyel Adrianna Sulek előtt, aki szintén jobbat ért el az eddigi rekordnál.

2023. március 3., 19:59

A 12 fős mezőny együtt rajtolt el a versenyt záró négy körnek. A hatodik helyről kezdő Krizsán Xéniának egyértelműen az ötödik elérése volt a célja, melyet a 937 pontot érő 2:11.87 perces futással meg is szerzett. Az MTK sportolója 4493 ponttal zárt és mindössze hat ponttal maradt el a negyedik helyezettől.

Az egész nap parádésan teljesítő Thiam és Sulek között 134 pont volt a különbség, ami azt jelentette, hogy a fedett vb-második lengyelnek 800-on kilenc másodperccel kellett megelőznie belga riválisát a győzelemhez. Ennek érdekében öngyilkos iramot diktált, a célegyenesben már gyakorlatilag teljesen szétesett a mozgása, s végül 2:07.17 perccel ért be, amivel 1006 pontot szerzett, összesítésben pedig 5014-gyel zárt, egy ponttal felülmúlva Natalia Dobinszka eddigi világcsúcsát. Sokáig azonban nem örülhetett, mert Thiam 2:13.60-nal végzett, így övé lett a diadal és a világcsúcs 5055 ponttal.

A bronzérmet a világbajnok, szintén belga Noor Vidts szerezte meg 4823 ponttal.

A végeredmény:

1. Naffisathou Thiam (Belgium) 5055 pont – világcsúcs
2. Adrianna Sulek (Lengyelország) 5014
3. Noor Vidts (Belgium) 4823
...5. Krizsán Xénia 4493

(Képünkön Krizsán Xénia az ötpróba 800 méteres síkfutás versenyszáma után az isztambuli fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságon az Ataköy Arénában 2023. március 3-án.Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)

A férfiaknál és a nőknél is győzelemmel folytatta szereplését szerdán a legjobb magyar csapat a budapesti sakkolimpia hetedik fordulójában, így mindkettő megerősítette helyét az élmezőnyben.