Gyorskorcsolya: Ezüstérmes a magyar női váltó!

A magyar női váltó ezüstérmet nyert a gdanski rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján.

2023. január 15., 17:40

A Kónya Zsófia, Bácskai Sára Luca, Sziliczei-Német Rebeka, Jászapáti Petra összeállítású négyes a 3000 méteres távon végig a második helyen haladt a favorit és végül győztes hollandok mögött.

A magyar női staféta 2019 óta először végzett dobogós helyen, akkor harmadik lett. A mostani négyesből Sziliczei-Német Rebeka pályafutása során először nyert érmet kontinensviadalon.

A magyar küldöttség ezzel egy-egy ezüst- és bronzéremmel zárt a lengyelországi városban, mivel Jászapáti 1000 méteren harmadik lett.

(Kiemelt kép: Kónya Zsófia, Sziliczei-Német Rebeka, Jászapáti Petra és Bácskai Sára Luca, a második helyezett magyar csapat tagjai a rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság női váltó versenyének döntőjében a lengyelországi Gdanskban, a Hala Olivia sportcsarnokban 2023. január 15-én. MTI/Illyés Tibor)