Dakar: Loeb nyert, összetettben továbbra is al-Attijah vezet az autósoknál

A francia Sebastien Loeb bizonyult a leggyorsabbnak az autósoknál szerdán a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali negyedik szakaszán. A kamionosoknál jönnek fel a magyarok.

2023. január 4., 19:30

Ezen az etapon 574 kilométer várt a versenyzőkre, benne 425 km-es gyorsasági résszel. Loeb 4:11:34 óra alatt ért célba, és mindössze 13 másodperccel előzte meg 14-szeres Dakar-győztes honfitársát, Stéphane Peterhanselt.

A harmadik helyen ugyancsak rutinos versenyző, a spanyol Carlos Sainz végzett, de ő már közel két percet kapott a szakaszgyőztestől. Az összetettben éllovas Nasszer al-Attijah negyedikként ért célba, 2:06 perces hátránnyal. Peterhansel összetettben feljött a harmadik helyre, 34 másodpercre megközelítve a második helyezett szaúdi Jazid al-Radzshit.

A Kovács Miklós, Czeglédi Péter, Ács László trió – a Qualisport Racing tájékoztatása alapján – a rendkívül sok dűnét tartalmazó útvonalon 6:40:25 órás eredménnyel a 14. időt teljesítette a kamionosok között a Scania Qualisport Hyenával, és összesítésben az előző napon elfoglalt 18. helyről a verseny hivatalos eredményközlő rendszerének előzetes adatai szerint a 17. pozícióba került.

A résztvevőknek a prológgal együtt csaknem 5000 kilométernyi gyorsasági szakaszt kell teljesíteniük a jövő vasárnapi célba érkezésig. A viadal teljes távja az összekötő szakaszokkal együtt több mint 8500 kilométer.

1. Nasszer al-Attijah, Mathieu Baumel (katari, francia, Toyota) 16:34:13 óra
2. Jazid al-Radzshi, Dirk von Zitzewitz (szaúdi, német, Toyota) 18:18 perc h.
3. Peterhansel, Boulanger 18:52 perc h.

motorosok:

1. Joan Barreda Bort (spanyol, Honda) 4:28:18 óra
2. Pablo Quintanilla (chilei, Honda) 16 másodperc h.
3. Skyler Howes (amerikai, Husqvarna) 1:05 perc h.

1. Daniel Sanders (ausztrál, GasGas) 18:40:03 óra
2. Howes 3:33 perc h.
3. Kevin Benavides (argentin, KTM) 4:05 perc h.
Csütörtökön ismét a Ha'il környéki etap vár a mezőnyre, a 645 kilométeren akkor 373 kilométer lesz a mért szakasz.

(Kiemelt kép: a francia pilóta, Sebastien Loeb és a belga segédpilótája, Fabian Lurquin a Dakar 4. szakaszán, Szaúd-Arábiában, Hail környékén versenyeznek 2023. január 4-én. Fotó: FRANCK FIFE / AFP)

A férfiaknál és a nőknél is győzelemmel folytatta szereplését szerdán a legjobb magyar csapat a budapesti sakkolimpia hetedik fordulójában, így mindkettő megerősítette helyét az élmezőnyben.