Szociális konzultáció - Értelmezhetetlen kérdések
A kérdések önmagukban azért nem értelmezhetők, mert olyan komplex problémaköröket járnak körbe, amelyekre nem lehet "igen-nem"-es válaszokat adni. A Fidesz ráadásul mélyen hallgatott a kampány alatt arról, hogy afféle nemzeti konzultációnak nevezett akciókkal próbál felhatalmazást szerezni döntéseihez – mondta a „Mi újság?”-nak Ónody-Molnár Dóra, akit a megjelent cikke kapcsán kérdeztünk.
„Meg kell-e törni a gyógyszergyárak lobbiját, és nem szabad hagyni, hogy a drágább gyógyszereket erőltessék rá a betegre saját extraprofitjuk érdekében?” – szól például az egyik kérdés, amelyben Ónody-Molnár szerint benne van a válasz. Az újságíró azt is elmondta, az alkotmányozási kérdőíveket a választópolgárok mindössze 11%-a küldte vissza, és nagyjából ennyi lehet a Fidesz kemény magja, amelyik bármilyne kormányintézkedést elfogad.
Szintén hasonlóan értelmetlen a szociális kérdőív felsőoktatással kapcsolatos pontja, amely arra kérdez rá, hogy milyen képzéseket vállaljon fel az állam. Ilyen utakat erőszakosa, kézzel kijelölni nem célszerű, mert nem lehet tudni, hogy 5-10 év múlva merre tart majd az ország gazdasága.
A Fidesz a kérdőívekkel próbálja leoptimalizálni a társadalmi párbeszéd és egyeztetés teljes hiányát – véli Ónody-Molnár Dóra, aki szerint n em ez volt az utolsó nemzeti konzultáció.
Ha meg szeretné hallgatni a beszélgetést, kattintson az alábbi lejátszóra.